Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Burri arrestohet në aeroport, ajo që i gjejnë në valixhe i shokon të gjithë

Postuar: 20/03/2019 - 13:55

Policia indiane po investigon për një rrjet të mundshëm të kontrabandës së embrioneve njerëzore, pasi zbuluan një embrion njerëzor në një valixhe në aeroportin e Mumbait.
 
Një shtetas Malaizjan kishte të fshehur embrionin në një kuti në valixhen e tij më 16 mars.
 
Burri pranoi se nuk është hera e parë që kishte sjellë embrione kontrabandë në Indi, dhe çoi hetuesit drejt një klinike fertilizimi in vitro, por klinika e mohoi me force përfshirjen.
 
Burri kishte thënë se po e çonte embrionin në klinikë dhe sipas  Times në Indi ishin gjetur mesazhe që mbështetin pretendimin e tij.
 
Nga ana e tij doktori Goral Gandhi, embriologu që drejton klinikën e mohon.
 
 “Ai vazhdon të thotë se është një konspiracion i  nxitur nga konkurrentët”-raporton India Express
 
Fertilizimi in vitro është procesi ku një vezë fekondohet në laborator, dhe është bërë gjithnjë e më popullor në Indi vitet e fundit, embrionet mund të ngrijnë dhe të ruhen për disa vite,nga njerëz të cilët i dhurojnë që të tjerë të bëhen prindër.
 
Megjithatë, është i paligjshëm importimi i embrioneve në Indi pa lejen e Këshillit Indian të Kërkimeve Mjekësore.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/07/2019 - 23:45

Nëse veç keni dashur ta dini se si do të dukeni pas 30-40 viteve, atëherë tani këtë jua mundësoi aplikacioni i famshëm FaceApp.

Postuar: 18/07/2019 - 20:28

Tregohuni të kujdesshëm që gjithçka ta konsumoni në sasinë e duhur.

Postuar: 18/07/2019 - 20:20

Ngjarje të tilla janë mjaft të rralla.

Postuar: 18/07/2019 - 19:43

Një grua ka humbur jetën pasi ka rënë nga kati i nëntë i një ndërtese, ndërsa po kryente marrëd

Postuar: 18/07/2019 - 19:05

Një peshkatar ka gjetur në det një shishe që mbante brenda një letër të shkruar 50 vite më parë

Postuar: 18/07/2019 - 18:26

Kur zbuloi se e shoqja kishte të dashur, humbi toruan dhe pasi zbuloi rivalin në dashuri, mori nj

Postuar: 18/07/2019 - 18:14

Ky rast i pazakontë i një gruaje nga Britania e Madhe është bërë viral në rrjet.