Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Çifti i të rinjve humb jetën në mënyrë tragjike 5 minuta pasi u martuan

Postuar: 25/08/2019 - 22:31

Një ngjarje tepër tragjike ka ndodhur në Teksas të SHBA-së, ku një çift të rinjsh kanë humbur jetën në një aksident të rëndë, vetëm 5 minuta pasi kishin kryer ceremoninë e tyre martesore.
 
19-vjeçari Harley Morgan dhe 20-vjeçarja Rhiannon Boudreaux, u përplasën nga një kamion i cili mbante mbi rimorkio një traktor.
 
Dëshmitarët okularë thanë se automjeti ku po udhëtonin të rinjtë, u rrokullis disa herë derisa përfundoi në një kanal.
 
Përplasja ishte e fuqishme dhe të rinjtë e sapomartuar ndërruan jetë në vendin e ngjarjes.
 
Mes lotësh, nëna e 19-vjeçarit, Jennia Kashawna Morgan rrëfeu:
 
Ata ishin kaq të rinj, në lule të rinisë. E vetmja gjë që ata donin ishte të martoheshin dhe të fillonin jetën. Të dy kishin shumë ëndrra. Unë pashë me sytë e mi vdekjen e tim biri, unë jam ende e përlyer me gjakun e tij. Ajo që pashë me sytë e mi do të më ndjekë nga pas gjatë gjithë jetës sime. Nuk do ta harroj kurrë. Unë do të shoh çdo natë kamionin që i mori jetën tim biri."
Dy të rinjtë ishin njohur dhe dashuruar me njëri-tjetrin që në klasën e tetë dhe kishin plane për një ceremoni më të madhe afër Krishtlindjes.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/09/2019 - 20:02

Planeti i zbuluar kohët e fundit nga Nasa , i ngjashëm me tokën quhet Kepler- 452B dhe ndodhet jashtë sistemit tonë diellor .

Postuar: 17/09/2019 - 19:58

Policia në SHBA thotë se një çift kanë kryer seks në makinën e policisë pasi u arrestuan teksa ng

Postuar: 17/09/2019 - 15:42

Një mësues nga fshati Greme e Komunës së Ferizaj shihet duke dhunuar në orë të mësimit një nxënës

Postuar: 17/09/2019 - 09:08

Jo të gjithë miqtë me përfitime janë aq me fat sa të bien në dashuri, kështu që shijoni momentin.

Postuar: 16/09/2019 - 15:57

Një nënë me tre fëmijë ka kaluar më shumë se tre javë në spital dhe ra në koma pasi iu shfaq sëmu

Postuar: 16/09/2019 - 15:36

Një mëngjes të hëne një grua në Oregon doli jashtë për një moment dhe pastaj ia mbathi me të katë