BREAKING NEWS

Sulmi ndaj “Top Channel”, analisti: U kalua vija e kuqe, ja biseda që kam bërë me kolegët që punojnë aty

Sulmi ndaj “Top Channel”, analisti: U kalua vija e kuqe, ja biseda
x
BREAKING NEWS

Hetimet marrin kthesë tjetër? Sulmi me armë tek Top Channel, policia ndalon ish-dhëndrin e Pal Kolës, ja çfarë ka zbuluar gazetari Elton Qyno

Hetimet marrin kthesë tjetër? Sulmi me armë tek Top Channel,
x
BREAKING NEWS

Sulmi me armë në Top Channel/ Gazetari: Ja mesazhi që u kam dërguar drejtuesëve të policisë

Sulmi me armë në Top Channel/ Gazetari: Ja mesazhi që u kam
x
BREAKING NEWS

Analisti flet për sulmin ndaj Top Channel, ku humbi jetën roja i sigurisë: U shërben interesave të pronarëve, përfshirjen e medias me krimin

Analisti flet për sulmin ndaj Top Channel, ku humbi jetën roja i
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 majit/ Gazetari: Ju tregoj skenarin e Berishës pas asimilimit të PD-së

Zgjedhjet e 14 majit/ Gazetari: Ju tregoj skenarin e Berishës pas
x
BREAKING NEWS

Plas sherri në studio/ "A po iu imiton ju krimi i organizuar?" Klodiana përplaset keq me Ramën: Nëse nuk më lë ta shpjegoj le ta mbyllë ekranin moderatorja, kjo është jeta e neveritshme

Plas sherri në studio/ "A po iu imiton ju krimi i organizuar?"
x
BREAKING NEWS

Analisti Vangjeli flet për sulmin ndaj Top Channel: Ja mesazhi që kanë dashur të përcjellin autorët

Analisti Vangjeli flet për sulmin ndaj Top Channel: Ja mesazhi që
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet e 14 majit/ Andi Bushati zbardh skenarin e Alibeajt

Zgjedhjet e 14 majit/ Andi Bushati zbardh skenarin e Alibeajt
x

Lifestyle

Cilat janë tre shenjat më egoiste të Zodiakut, zbuloni nëse bëni pjesë edhe ju

Cilat janë tre shenjat më egoiste të Zodiakut, zbuloni nëse

Individët egoistë gjithashtu shihen shpesh si narcistë, duke e bërë të vështirë për të ndërvepruar me ta.

Ata priren të marrin më shumë se sa japin dhe mund të lënë një vazhdë të marrëdhënieve të dëmtuara në rrugën e tyre. Megjithatë, ne të gjithë kemi një tendencë për të qenë egoistë në një moment, dhe kjo nuk është gjithçka keq. Në fakt mund të jetë një gjë e mirë. Të qenit egoist mund të na ndihmojë të përqendrohemi në nevojat dhe dëshirat tona, duke na lejuar të kujdesemi më mirë për veten. Mund të na motivojë gjithashtu që të ndjekim qëllimet tona pa u ndjerë fajtorë për marrjen e kohës nga të tjerët.

Zbuloni më poshtë tre shenjat më egoiste të Zodiakut!

3. Bricjapi

I treti në listë është Bricjapi. Bricjapët janë njerëz të orientuar drejt qëllimit dhe shumë ambicioz. Megjithatë, ata ndonjëherë mund të fokusohen aq shumë në qëllimet e tyre saqë harrojnë të tregojnë konsideratë për të tjerët. Ata janë punëtorë dhe të disiplinuar, por gjithashtu mund të jenë të papërkulur dhe kontrollues kur bëhet fjalë për të marrë atë që duan. Megjithëse është e rëndësishme që Bricjapët t’i qëndrojnë besnikë vetes, marrja e disa momenteve për të menduar se si vendimet e tyre ndikojnë te njerëzit e tjerë mund të jetë e dobishme. Me vizionin e tyre të tunelit dhe etikën e punës, ata mund të arrijnë shumë, por jo në kurriz të njerëzve të tjerë.

2. Shigjetari

Shigjetari është një tjetër shenjë që mund të jetë mjaft egoiste. Këta njerëz kanë shumë energji dhe entuziazëm, por jo gjithmonë marrin parasysh ndjenjat ose nevojat e të tjerëve. Ata janë spontan dhe të pavarur, kështu që priren të marshojnë sipas ritmit të tyre, pavarësisht se kush mund të mos jetë dakord. Në rastin më të keq, Shigjetari mund të jetë arrogant dhe i pamenduar, por nga ana tjetër, ata janë gjithashtu bujarë dhe idealistë. Është e rëndësishme që ata të kujtojnë se është e mundur të realizojnë ëndrrat e tyre pa shkelur njerëzit e tjerë në këtë proces.

1. Dashi

Dashi është fituesi për shenjën më egoiste të zodiakut. Dashi mund të jetë i përqendruar te vetja dhe nuk ka frikë ta tregojë këtë. Këta njerëz janë gjithmonë në kërkim të numrit një dhe ndonjëherë mund të jenë pak konkurrues. Ata shpesh marrin atë që duan dhe e jetojnë jetën sipas kushteve të tyre, pavarësisht se kush i pengon. Sigurisht, ata kanë gjithashtu shumë cilësi si besnikëria, vendosmëria dhe guximi, por egoizmi i tyre mund të jetë dërrmues ndonjëherë. Me qëndrimin e tyre energjik dhe të shkathët, Dashi mund të jetë lider i shkëlqyeshëm, por ata nuk mund të jenë gjithmonë në qendër të vëmendjes.