Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Cilët e falin tradhtinë, meshkujt apo femrat?

Postuar: 12/09/2018 - 22:09

Natyra e meshkujve dhe e femrave është e ndryshme dhe mendimet e tyre për situate të ndryshme bie në kundërshtim.

Tradhtia është një fenomen që përjetohet dhe përkufizohet ndryshe nga të dy palët. Ndryshimet që vihen re në këtë konceptim është se femrat e falin atë ndërsa meshkujt jo.

Femrat e falin tradhtinë pasi ato janë më realiste dhe arrijnë të dallojnë se jo çdo gjë duhet të jetë bardh e zi. Ato mund edhe ta “kalojnë” tradhtinë me arsyetimin se nuk është fundi i botës.

Ndërsa egoja mashkullore, nuk e përballon dot faktin e të qenët i tradhtuar. Sipas sociologëve, meshkujt janë të predisponuar të jenë më territorial, sa i përket partnereve të tyre.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 0

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/09/2018 - 19:33

Mjalti është një nga përbërësit natyralë që ne të gjithë e përdorim me kënaqësi çdo ditë. Është një produkt shumë i shijshëm dhe i ëmbël me përfitime tepër të shëndetshme.

Postuar: 23/09/2018 - 19:25

Frika australiane mbi gjilpërat në luleshtrydhe është përhapur edhe në Zelandën e Re.

Postuar: 23/09/2018 - 18:44

Të gjitha shenjat e horoskopit kanë karakteristikat e tyre që i bëjnë të veçanta.

Postuar: 23/09/2018 - 18:28

Për shkak të peshës së tij shqetësuese, Flinders Taylor hëngri patate për një vit rresht.

Postuar: 23/09/2018 - 18:24

Dhëmbi i parë i qumështit që bie ruhet dhe të sjell fat!

Postuar: 23/09/2018 - 18:08

Për shumë nëna të reja, mund të jetë shqetësuese nëse foshnjat e tyre refuzojnë të ushqehen me

Postuar: 23/09/2018 - 17:58

Gërma “M” ka qenë gjithmonë e lidhur me një intuitë të mirë.