BREAKING NEWS

Thellohet skandali me koncesionet, Ministria e Shëndetësisë jep për “Hemodializën” 2.5 milionë euro për punë të pakryera

Thellohet skandali me koncesionet, Ministria e Shëndetësisë jep
x
BREAKING NEWS

Ja plani i Londrës dhe Uashingtonit për të marrë nën ombrellën e vet Ballkanin Perëndimor pas refuzimit të BE për ta integruar

Ja plani i Londrës dhe Uashingtonit për të marrë nën
x
BREAKING NEWS

Hapet “Kutia e Pandorës” në Rusi, lëvizja e bujshme e 100 zyrtarëve të lartë që do të shkundë nga themelet Kremlinin, Vladimir Putin në alarm

Hapet “Kutia e Pandorës” në Rusi, lëvizja e bujshme e
x
BREAKING NEWS

Paralajmërimi tronditës nga Rusia: Perëndimi ka shpallur një luftë totale, ja kur do e zhdukim Gjermaninë me bombë atomike

Paralajmërimi tronditës nga Rusia: Perëndimi ka shpallur një
x
BREAKING NEWS

Kryesia e PD-së, ndryshon lista e kandidatëve, cili është emri që është shtuar

Kryesia e PD-së, ndryshon lista e kandidatëve, cili është
x
BREAKING NEWS

Kush janë deputetët e ‘Rithemelimit’ që mungojnë në listën e propozuar nga Sali Berisha për anëtar të kryesisë së PD-së

Kush janë deputetët e ‘Rithemelimit’ që mungojnë
x
BREAKING NEWS

“Topalli dhe Imami janë propozuar, ka pasur një qëndrim...”, Berisha flet për emrat e listës

“Topalli dhe Imami janë propozuar, ka pasur një
x
BREAKING NEWS

Përfundon mbledhja e Komisionit të Rithemelimit, flet Sali Berisha: Ja çfarë u vendos

Përfundon mbledhja e Komisionit të Rithemelimit, flet Sali Berisha: Ja
x

Lifestyle

Dashi është në vend të parë, artrologia Susan Miller parashikon çfarë kanë rezervuar yjet dhe ka një paralajmërim për këtë shenjë

Dashi është në vend të parë, artrologia Susan Miller

Dashi

Gjatë javës do të keni takime ose kontakte interesante që lidhen me një djalë ose një të ri. Arsyeja për këtë mund të jetë një mbledhje në një rast të veçantë. Burrat deri në moshën 35 vjeç do të jenë më bujarë me fëmijët e tyre. Këtë javë, punoni me kujdes në planet që keni për shtëpinë tuaj. Mos e impononi mendimin tuaj dhe mos i bëni presion të tjerëve që të pranojnë idetë tuaja. Gjatë javës do të keni ose një marrëdhënie të paparashikueshme me një të afërm të lindur nën shenjën e Gaforres, Akrepit ose Peshqve. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të pësoni zhgënjim ose do të fyeni nga një person i lindur nën shenjën e Bricjapit, Demit ose Virgjëreshës, i cili do t’ju premtojë diçka dhe do t’ju japë shpresë. Gjatë kësaj jave do t’i kushtoni më shumë vëmendje ngjarjeve në jetën e një gruaje që nuk jeton në shtëpinë tuaj.

Demi

Gjatë javës përgjegjësitë dhe detyrimet tuaja profesionale do t’ju kërkojnë vëmendje. Gjatë këtyre shtatë ditëve mund të gjendeni në një situatë shumë të pakëndshme, veçanërisht nëse puna juaj lidhet në një farë mënyre me para ose dokumente financiare. Në përgjithësi, java premton të jetë e favorshme për ju në zgjidhjen e çështjeve financiare përmes të cilave prisni të merrni para ose të siguroni të ardhura të reja. Këto gjëra do të ndikohen në mënyrë të favorshme nga të afërmit ose njerëzit me të cilët keni një lidhje të veçantë. Gjatë javës, mund të ketë një periudhë paniku dhe stresi në lidhje me shëndetin e një personi në rrethin tuaj të të afërmve ose miqve të cilët do të jenë në gjendje të shërohen, por do t’ju duhet më shumë kohë për trajtim. Vëmendja gjatë këtyre shtatë ditëve do të jetë e rëndësishme për marrëdhëniet tuaja me përfaqësuesit e shenjave të Luanit, Dashit ose Shigjetarit. Kjo javë sjell një lajm të rëndësishëm që lidhet me një nënë, gjyshe, motër ose një të afërm tjetër. Është e mundur të merrni një ftesë për një fejesë, dasmë ose një tubim tjetër të madh familjar.

Binjakët

Nëse keni lindur nën shenjën e Binjakëve, këtë javë do të keni takime dhe biseda interesante me njerëz të ndryshëm. Këto gjëra do të jenë baza e planeve dhe projekteve të reja premtuese për ju, si personalisht ashtu edhe profesionalisht. Java sjell një takim ose bisedë të papritur me dikë që mund të takoni për herë të parë. Do të habiteni nga problemet e papritura gjatë kësaj jave. Do të shikoni me shumë kujdes shkakun e shfaqjes së tyre. Ndoshta do t’ju kërkohet të keni më shumë durim dhe mençuri në zgjidhjen e tyre. Kjo javë nuk do të jetë një nga më të favorshmet për udhëtime, por me siguri do të bëni plane udhëtimi në të ardhmen e afërt gjatë këtyre shtatë ditëve. Gjatë kësaj jave, ju do të përfundoni me sukses një angazhim që përfshin një person ose institucion. Java sjell përvoja të këndshme me një burrë.

Gaforrja

Këtë javë do të hasni aktet e kokëfortësisë nga ana e një fëmije që do të refuzojë ofertën ose këshillën tuaj. Java sjell një lajm të pakëndshëm. Gjatë këtyre shtatë ditëve, komunikimi juaj me njerëzit e lindur nën shenjën e Bricjapit, Demit ose Virgjëreshës do të jetë shumë i tensionuar dhe ata do ta kenë të vështirë të kuptojnë qëllimet tuaja dhe do t’i pranojnë ato si ndërhyrje të padëshiruar në jetën ose punën e tyre personale. Në përgjithësi, kjo javë do të jetë mjaft shpërthyese dhe stresuese për ju, por në këtë mënyrë do të arrini rezultate të rëndësishme dhe sukses. Një konflikt i papritur në familje ose me një person nga rrethi juaj i të afërmve do të shkaktojë zbulimin e disa sekreteve ose veprimeve nga e kaluara për të cilat nuk keni informacione. Konflikte të ndryshme me njerëzit nga rrethi juaj i të afërmve do t’ju bëjnë të vendosni të ndaloni ndërhyrjen në jetën e tyre. Dinamika e javës do t’ju lidhë me njerëz të ndryshëm dhe do të shihni shfaqje të ndryshme të karakterit të tyre. Fatkeqësisht, në shumicën e rasteve, kjo do t’ju sjellë zhgënjime ose të paktën do ju bëjnë të mendoni për marrëdhëniet tuaja me ta.

 

Luani

Do të kënaqeni duke komunikuar ose takuar bashkëmoshatarët ose njerëzit e afërt me ju. Miqësitë e ndryshme që do të krijoni ose zhvilloni gjatë këtyre shtatë ditëve do t’ju ngarkojnë me shumë emocione të ndryshme, do t’ju japin njohuri të ndryshme dhe do të reflektojnë në një farë mënyre në botëkuptimin tuaj. Kjo javë do të jetë e favorshme për një ndryshim në punë në lidhje me një pozicion të ri ose lëvizjen në një pune të re në një kompani apo firmë tjetër. Ju patjetër që do të keni pritshmëri të larta për një ndryshim të tillë dhe nuk do të zhgënjeheni. Këtë javë do të keni mundësinë për të blerë një dhuratë për një grua, ose për të kënaqur një të dashur me një gjest vëmendjeje. Gratë mbi moshën 35 vjeç më në fund do të kenë mundësinë të blejnë diçka për veten e tyre, diçka për të cilën kanë nevojë ose kanë ëndërruar për një kohë të gjatë. Java do të jetë e favorshme për udhëtime dhe për zhvillimin e kontakteve me njerëz nga distanca të ndryshme.

Virgjëresha

Dashuria do të luajë një rol të rëndësishëm në jetën tuaj gjatë këtyre shtatë ditëve, pavarësisht nëse jeni i martuar apo jo. Stabiliteti emocional, harmonia në marrëdhëniet me partnerin tuaj do të jenë një faktor i rëndësishëm për suksesin e detyrave dhe përgjegjësive tuaja të përditshme. Kjo do të jetë një periudhë e rëndësishme në të cilën do të merren vendime të rëndësishme që lidhen me të ardhmen e marrëdhënies suaj të dashurisë, siç janë: fillimi i bashkëjetesës, ose martesa. Gjatë kësaj jave do të prisni lajme dhe biseda të ndryshme me njerëz afër dhe larg me të cilët kënaqeni duke folur, me të cilët duhet të shkëmbeni informacione interesante dhe të dobishme për të dy palët. Shumë do të jenë të lumtur të marrin një dokument ose kontratë të rëndësishme. Gjatë këtyre shtatë ditëve ju do të duhet të angazhoheni për të zgjidhur një problem në jetën e një burri nga rrethi juaj i të afërmve. Shpesh do t’ju duhet të ndihmoni njerëzit e tjerë në mënyra të ndryshme. Burrat mbi moshën 35 vjeç do të duhet të shkojnë diku dhe të takojnë dikë për të zgjidhur një problem ose keqkuptim. Gjatë javës, problemet e vogla shëndetësore ose hyrja në një situatë ku do të ndjeheni të pashpresë janë të mundura. E mira është që përvoja të tilla do të kalojnë shumë shpejt.

Peshorja

Keni një javë përpara vetes në të cilën do të angazhoheni në dokumente ose kontrata të ndryshme. Këto janë gjëra që i keni filluar disa kohë më parë, ose që do të vazhdojnë për një kohë të gjatë. Gjatë javës, dokumentet tuaja personale do të kërkojnë vëmendje, kryesisht për shkak të harrimit ose humbjes pa ndonjë faj tuajin. Gjatë këtyre shtatë ditëve, në një mënyrë ose tjetër, do të përfshiheni në ngjarje ose probleme në jetën e një të riu. Gjatë kësaj jave, do të prireni të jeni më emocional për çdo dështim ose zhgënjim. Gjëja më e mirë që mund të bëni tani është t’i merrni këto ngjarje si një mësim të rëndësishëm të jetës. Si diçka që pastron gjërat në jetën tuaj për të dhënë diçka më të mirë. Gjatë javës do të befasoheni nga lajmet e pakëndshme që lidhen me një person nga rrethi juaj i miqve, kolegë të mëparshëm ose aktualë, fqinjë dhe të tjerë.

Akrepi

Këtë javë do të keni interes të përfshiheni më seriozisht në veprime që lidhen me pronën tuaj ose interesat materiale. Këto angazhime tuajat mund të jenë të lidhura me një njeri i cili do t’ju ndihmojë në një farë mënyre ose do të veprojë së bashku me ju. Java sjell një ngjarje të rëndësishme në jetën e një njeriu që mund të kërkojë një dhuratë ose përshëndetje të veçantë. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të prisni të arrini një marrëveshje ose të merrni para nga një grua. Mund të jetë dikush në familjen tuaj, por mund të jetë gjithashtu një përfaqësues i një banke ose agjensie qeveritare. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të keni raste të ndryshme për t’u ndjerë të sigurt në atë që po bëni dhe çfarë prisni të arrini në të ardhmen e afërt. Do të përjetoni momente të këndshme dashurie në jetën tuaj personale, me miq ose me njerëz interesantë për ju. Gjatë kësaj jave, nëse duhet të udhëtoni, sigurohuni për gjendjen e automjetit që do të përdorni dhe disponueshmërinë e të gjitha dokumenteve të rëndësishme nga të cilat varet suksesi i këtij udhëtimi.

Shigjetari

Keni përpara një javë, në të cilën emocionaliteti juaj do t’ju ndihmojë të kaloni disa situata më lehtë. Do të keni prirje të jeni më të gëzuar për marrëdhëniet tuaja personale dhe jo të thelloni keqkuptimet e vogla. Do të dëshironi të bëni më shumë punë dhe të tregoni më mirë aftësitë tuaja në vendin e punës. Do ta keni më të lehtë të krijoni kontakte me njerëz që duken të çuditshëm ose të vështirë për t’u arritur. Këtë javë do të bisedoni me një grua nga familja juaj për çështje të rëndësishme që do të jenë baza e disa ndryshimeve në shtëpi gjatë muajve të ardhshëm. Gjatë këtyre shtatë ditëve, shmangni shqetësimet dhe ankthet e panevojshme në çështjet tuaja financiare. Përpiquni të jeni të rreptë në pagesa që duhet të bëni dhe që i keni si borxh, Shmangni shpenzimet e panevojshme. Është e mundur që një konflikt mbi paratë do të ndikojë në anën tuaj emocionale. Përkundër disa dyshimeve ose pesimizmit për zhvillimin e gjërave që prekin shtëpinë ose pronën tuaj, këtë javë do të keni arsye të gëzoheni. Do të keni mundësi të arrini sukses të merituar për diçka në të cilën keni investuar kohë, para dhe energji.

Bricjapi

Keni përpara një javë në të cilën mund të pësoni zhgënjime nga lajmet që prisni. Mund të mos i plotësojë fillimisht pritshmëritë tuaja, por më vonë, kur të mendoni për të, do të kuptoni se kjo është në të vërtetë gjëja më e mirë që jeta ju jep. Kjo javë do të mbahet mend për kontaktet më të shpeshta me njerëz nga distanca të ndryshme. Nëse keni për të udhëtuar gjatë javës, ju patjetër do të jetë në gjendje për të përmbushur pritshmëritë tuaja, pavarësisht nga shqetësimet fillestare dhe frika. Shumë do të marrin lajme në lidhje me një problem shëndetësor të një personi që jeton në një vend tjetër, por që do të jetë në gjendje të shërohet me sukses. Në dashuri kjo javë do të mbahet mend me më shumë pasion dhe tension në marrëdhënie, për shkak të emocionalitetit më të madh të një prej partnerëve. Manifestimet e xhelozisë mund të jenë të këndshme, aq kohë sa nuk e teproni. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të shijoni një ngjarje të rëndësishme që lidhet me një fëmijë që do të lindë ose që do të ketë një festë të veçantë.

Ujori

Nëse keni lindur nën shenjën e Ujorit, keni përpara një javë komplekse dhe të paparashikueshme, në të cilën do të keni më shumë probleme për t’u zgjidhur ose do të përjetoni një ndarje nga jeta të dikujt. Kjo është një javë e ngjarjeve fatale që duhet të pranohen si të tilla dhe nuk duhet të ziheni me fatin. Ajo që ju duket keq sot, mund të jetë një faktor i rëndësishëm për të arritur sukses nesër. Gjatë këtyre shtatë ditëve, jini të kujdesshëm në çështjet tuaja financiare, pasi papritur mund të humbni diçka, të bëni një gabim të pakëndshëm ose të mashtroheni. Nëse jeni duke pritur për zhvillimin e një çështjeje të rëndësishme pronësore ose pasurore, atëherë këtë javë do të ketë një zhvillim të ngadaltë. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të keni mundësi të arrini sukses në punën dhe biznesin tuaj, për të treguar që njerëzit e tjerë mund të mbështeten tek ju dhe të bëjnë menaxherët tuaj të lumtur me rezultatet e arritura. Java do të jetë e favorshme për ndryshime ose për fillimin e një pune të re për burrat e rinj.

Peshqit

Nëse keni lindur nën shenjën e Peshqve, këtë javë veproni në mënyrë të pavarur në çështjet tuaja financiare dhe mos u mbështetni në ndihmën e njerëzve të tjerë. Ndërhyrja e një gruaje në këto veprime mund të çojë në humbje, performancë të dobët para njerëzve të rëndësishëm ose një kompromis në një farë mënyre. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të keni një rast për t`u mbledhur ose për t`u takuar me një burrë që mund të jetë nën shenjën e Demit, Bricjapit ose Virgjëreshës. Kontaktet e reja që do të bëni gjatë këtyre shtatë ditëve do t’ju japin forcën dhe energjinë që ju nevojitet për të arritur një qëllim të rëndësishëm. Java sjell një ngjarje të këndshme dhe të veçantë që lidhet me një grua të re ose një vajzë. Gratë deri në moshën 35 vjeç do të kenë fatin të bëjnë një ndryshim, performancë ose provim të rëndësishëm. Gjatë javës, disa nga anëtarët e familjes do të duhet të ndahen me një person nga shtëpia e tyre për arsye të ndryshme, serioze dhe për periudha të ndryshme kohore.