BREAKING NEWS

Amerikanët të prerë për zgjedhjet, ultimatum Ramës, Bashës dhe KQZ të lënë jashtë listave personat “non grata” në SHBA dhe të inkriminuarit

Amerikanët të prerë për zgjedhjet, ultimatum Ramës,
x

Lifestyle

Deri më tani iu ka dalë gjithçka me detaje/ ‘Simpson’ bën parashikimin e frikshëm për gjithë botën, ja çfarë pritet të ndodhë ditën e inaugurimit të Biden si president i SHBA

Deri më tani iu ka dalë gjithçka me detaje/

Serialit të famshëm ‘Simpson’ i ka dalë më saktësi çdo parashikimin dhe fansat e fiksuar ndaj këtij seriali tashmë janë fiksuar ndaj një tjetër episodi, i cili tregon fundin e botës në ditën e përurimit të Joe Biden si President i SHBA.

I njëjti episod parashikoi edhe trazirat në Capitol, pasi mbështetësit e Trump u futën në Kongres për të ndaluar certifikimin e fitores së Biden.

Episodi i ‘Simpson’ tregon fatin ogurzi të Amerikës, pasi Homeri nuk arriti të jepte votën e tij vendimtare. Homerit i kërkohet nga Lisa “Të kujtojë gjithçka të keqe për katër vitet e mëparshme”, para se ai të lexojë 50 gjëra për kohën e Donald Trump, nga komentet e diskutueshme, te gabimet serioze politike.

Deri më tani iu ka dalë gjithçka me detaje/

Homeri më në fund vendos se për kë do të votojë, por më pas zbulon se ai vetëm e kishte ëndërruar të gjithën dhe se në të vërtetë kishte fjetur gjatë periudhës së votimit.

Më pas në episod flitet për Ditën e Inagurimit, 20 Janar 2021, ku vendi është në gjendje lufte. Homeri shfaqet i veshur me armaturë, improvizuar me enë kuzhine, ndërsa ndërtesat janë shkatërruar dhe gjithçka është përfshirë nga flakët.

‘Robotët qeveritarë’ terrorizojnë dhe katër kalorësit e apokalipsi mbajnë në duar flamuj që lexojnë “murtaja”, “uria” dhe “lufta”.

Deri më tani iu ka dalë gjithçka me detaje/