Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Detergjentët e pastrimit të shtëpisë dëmtojnë njësoj si 20 cigare në ditë!

Postuar: 20/02/2018 - 12:04

Produket e pastrimit të shtëpisë përdoren përditë, mirëpo studiuesit thonë se janë të dëmshme për shëndetin dhe ky është një lajm aq i ri! 
Krkimet e publikuara ë revistën “American Journal of Respiratory and Critical Medicine” janë kryer me një kampion prej 6 mijë njerëzish në harkun kohor të 20 viteve. Sipas të dhënave, vuanin kryesisht gratë nga pasojat e përdorimit të produkteve.

“Efektet te azma bëhen më të pranishme me kalimin e kohës”-ka shpjeguar Profesoresha Cecile Svanes. “Druhemi që prodkutet sprucues që përdoren për pastrime të ndryshme, na dëmtojnë ditë pas dite nga pak, vit pas viti më shumë. Për gratë që merren vazhdimisht me këto punë është njësoj sikur të tymosnin 20 cigare në ditë “- ka thënë ajo.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 69

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/09/2018 - 17:21

  Të zgjedhësh një emër për fëmijë mund të jetë pak e vështirë, duke patur në mendje se do ta mbajnë gjatë gjithë jetës.

Postuar: 18/09/2018 - 15:08

Hannah Blandford, 33 vjeç, me profesion mësuese, dalloi një objekt në mes të një mjegulle të madh

Postuar: 18/09/2018 - 14:47

Këtë javë, ‘Deutsche Bank’ e ka publikuar raportin vjetor që ka të bëjë me kostot e p

Postuar: 18/09/2018 - 14:31

Për shumëkënd banka nuk është vendi më i sigurt për të fshehur paratë, ndaj njerëzit zgjedhin dys

Postuar: 18/09/2018 - 14:22

Një hulumtim i ri ka zbuluar fazën kur partnerët priren ta tradhtojnë njëri-tjetrin.

Postuar: 18/09/2018 - 14:01

Plakja na ndodh të gjithëve, nëse e pëlqejmë apo jo plakja është e pashmangshme.

Postuar: 18/09/2018 - 12:11

Puna e një prindi nuk është e lehtë, edukimi i fëmijës është i komplikuar dhe kërkon durim e bash