BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Kreu i SPAK takim me zyrtarët e lartë të DASH

Çfarë po ndodh? Kreu i SPAK takim me zyrtarët e lartë
x
BREAKING NEWS

Nën hetim për pastrim parash, Gjykata e Posaçme merr vendimin e rëndësishëm Rezart Taçin

Nën hetim për pastrim parash, Gjykata e Posaçme merr vendimin e
x
BREAKING NEWS

E TRISHTË/ Humbje e madhe për futbollin e vendit tonë! Shënoi emrin te rekordmenët e katërkëndëshit në botë, ndahet nga jeta parakohe legjenda e portës shqiptare (Emri+Foto)

E TRISHTË/ Humbje e madhe për futbollin e vendit tonë!
x
BREAKING NEWS

"Frika më e madhe ishte kur...", drejtori i kabinetit tregon çastet pas goditjes së Berishës: U bllokuam, patëm...

"Frika më e madhe ishte kur...", drejtori i kabinetit tregon
x
BREAKING NEWS

Tensione me familjarët! Vrau me plumb në kokë të dashurën 19-vjeçare, merret vendimi i fundit për të riun shqiptar

Tensione me familjarët! Vrau me plumb në kokë të
x
BREAKING NEWS

I vranë shokun! Qëlloi me armë makinën e autorëve, arrestohet i riu i shpallur në kërkim (EMRI)

I vranë shokun! Qëlloi me armë makinën e autorëve,
x
BREAKING NEWS

"O mjeran, mund ta vrasësh...", Sali Berisha me tone të ashpra drejt Ramës: Po ushtron gjenocid mbi shqiptarët

"O mjeran, mund ta vrasësh...", Sali Berisha me tone të
x
BREAKING NEWS

Muharrem Xhafa zbardh detajet e bujshme: Berisha u infiltrua tek studentët nga Ramiz Alia më 8 dhjetor 1990, ja ku takoheshin dhe si e udhëzonte Saliun bashkë me Sabri Godon që të mbanin nën kontroll protestat

Muharrem Xhafa zbardh detajet e bujshme: Berisha u infiltrua tek studentët
x

Lifestyle

Diskutohej prej kohësh/ Krijuesit japin lajmin: Personazhi i këtij filmit vizatimor do të jetë lesbike

Diskutohej prej kohësh/ Krijuesit japin lajmin: Personazhi i këtij

Të gjithë e kemi ndjekur serialin vizatimot "Scooby-Dy" kur kemi qenë fëmijë dhe, sigurisht, fansat e serialit kanë qenë shumë entuziastë për sezonin e ri.

Megjithatë, duket se do ketë ndryshime, pasi një nga personazhet tashmë do të shfaqet si lesbike.

Velma është zyrtarisht lezbike, dhe klipet nga filmi i ri "Trick or Treat Scooby-Doo !" e kanë konfirmuar. Ka qenë prej kohësh një sekret i hapur mes fansave dhe krijuesve të "Scooby-Doo" që Velma është homoseksuale.

Edhe James Gunn, i cili shkroi filmat e hershëm live-action, dhe Tony Cervone, i cili shërbeu si producent  në serialin "Mystery Incorporated", e kanë konfirmuar seksualitetin e personazhit, por ata kurrë nuk ishin në gjendje ta zyrtarizonin atë në ekran.

Gjatë Muajit të Krenarisë 2020, Cervone shkroi në Instagram: Këtë e kam thënë edhe më parë, por Velma në 'Mystery Incorporated' nuk është bi. Ajo është gay.  Lajmi është mirëpritur nga anëtarët e këtij komuniteti në mbarë botën.