BREAKING NEWS

PS vijon “luftën”, Presidenti drejt 'fundosjes'/ Zbulohet data e përfundimit të hetimeve për shkarkimin e Metës, ja kur përfundon puna e Komisionit Hetimor

PS vijon “luftën”, Presidenti drejt 'fundosjes'/
x

Lifestyle

Distancimi social është bërë kryefjala e ditës, kuzhinieri krijoi gatimin që respekton qëndrimin 2 metra larg

Distancimi social është bërë kryefjala e ditës,

Të gjithë na mungon të hamë në restorantet tona të preferuara, por pasi të përfundojë zyrtarisht bllokimi prej pandemisë, ato nuk do të duken njësoj.

Ka të ngjarë të ketë radhë jashtë, të ulemi larg dhe të kemi barriera mes nesh për të frenuar përhapjen e koronavirusit.

Kuzhinieri britanik, Ethan Rodgers ka përgatitur ushqimin që siguron që njerëzit të mbajnë rregulla të distancimit shoqëror, një sanduiç me dy metra të gjatë.

Ethan tha: “Ky është një shembull argëtues i asaj që bëjmë në restorantin tonë”.