BREAKING NEWS

Milaim Zeka paralajmëron arrestime "VIP" në Shqipëri dhe jep lajmin "e keq" për Edi Ramën

Milaim Zeka paralajmëron arrestime "VIP" në Shqipëri
x
BREAKING NEWS

Vjen deklarata ‘bombë’, spiunët që hynë në pallatin e Kremlinit zbulojnë sëmundjet që rrezikojnë jetën e Putinit: Do të vdesë brenda 2...(VIDEO)

Vjen deklarata ‘bombë’, spiunët që hynë në
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi paralajmëron “tërmet” në politikën shqiptare: Ja goditja që do të marrë Sali Berisha në 7 korrik dhe 4 dosjet e SPAK që do të tronditin opozitën, Meta përgjegjës për korrupsionin në Shqipëri

Fatos Klosi paralajmëron “tërmet” në politikën
x
BREAKING NEWS

Bordi merr vendimin, publikohen çmimet e reja të produkteve ushqimore, sa lek do të shiten duke nisur nga 1 kg sheqer deri tek...

Bordi merr vendimin, publikohen çmimet e reja të produkteve
x
BREAKING NEWS

Meta-Berisha shtojnë thirrjet për rrëzimin e qeverisë dhe shkundje të sistemit, ja strategjia që po aplikojnë 2 antiamerikanët e “Foltores” për të joshur ithtarët e tyre

Meta-Berisha shtojnë thirrjet për rrëzimin e qeverisë dhe
x
BREAKING NEWS

E trishtë! Shuhet në moshë shumë të re pedagogia e njohur, rektorja e Universitetit ndan lajmin e hidhur (EMRI+FOTO)

E trishtë! Shuhet në moshë shumë të re pedagogia e
x
BREAKING NEWS

Zbardhet sondazhi i gazetës “Sot”, ja kush është ministri më i pëlqyer në qeverinë “Rama 3”, Frida Krifca dhe Mirela Kumbaro më të urryerat për qytetarët

Zbardhet sondazhi i gazetës “Sot”, ja kush është
x
BREAKING NEWS

Ngjarjet kriminale në Shqipëri/ DEA bën lëvizjen e papritur, reagon eksperti Karamuço dhe jep lajmin e bujshëm: Koha e duhur

Ngjarjet kriminale në Shqipëri/ DEA bën lëvizjen e papritur,
x

Lifestyle

Do iu buzëqesh fati! "Hëna luleshtrydhe” e qershorit do t’u ndryshojë jetën këtyre shenjave

Do iu buzëqesh fati! "Hëna luleshtrydhe” e qershorit do

Mbrëmjen e 14 qershorit ju këshillojmë t’i mbani sytë nga qielli pasi do të ndodhë një spektakël të vërtetë: Hëna luleshtrydhe e qershorit, që shënon një kohë për të realizuar qëllimet e mesit të vitit e për të shijuar frytet e punës sonë. UAI (Unioni i astronomëve italianë) ka njoftuar se “Hëna Luleshtrydhe” do të jetë e plotë më 14 qershor në orën 23:00, ndërsa do të jetë e dukshme edhe në datën 15 qershor në orën 01:23.

E ftuar “Shije shtëpie”, astrologia Krisanthi Kallojeri, këshillon të jemi të kujdesshëm me financat dhe të qëndrojmë me këmbë në tokë për ta kaluar bukur këtë periudhë të rëndësishme.

Dashi – Janë në një fazë të mirë, plot energji, aktivë, me dëshirë për të mësuar gjëra të reja që do i zbatoni në jetën tuaj praktike. Kjo javë, Hëna e plotë në shenjën e Shigjetarit krijon mundësi udhëtimi qoftë ai i vërtetë apo spiritual, gjatë të cilit mund të ideoni një plan jete. Keni shanse të realizoni gjërat me sukses, por mjaft të vlerësoni saktë situatat dhe të dhënat që do të keni. Evitoni prapaskenat nga e mërkura në të premte dhe vlerësoni mirë mbështetjen. Kujdes me lëvizjet financiare gjatë së shtunës e së dielës.

Demi – Përqendrohuni në financat tuaja ku do të keni shanse dhe mbani sytë hapur. Përfitoni për rritjen e të ardhurave, të konsolidoni një situatë për rritje financiare, nga një mbështetje që do të keni në fushën profesionale. Evitoni shpenzimet e tepërta dhe ndikimin e miqve, si dhe këmbimet financiare me ta. Kini qëllime të qarta dhe kujdes me marrëdhëniet tuaja personale në fundjavë që do të hasin vështirësi.

Binjakët – Do të ndihen mirë, do jenë vetvetja deri më 5 Korrik dhe do shprehin të gjithë potencialin. Tema kryesore e javës janë marrëdhëniet dhe bashkëpunimet tuaja, ku duhet t’i jepni shumë rëndësi sepse disa nuk do të ndihen të vlerësuar. Në planet dhe projektet tuaja do i realizoni me sukses, por do të ketë të tjerë që do punojnë në drejtim të kundërt me këtë. Mos i dëgjoni të gjitha dhe të gjithë. Të lindurit në 10-ditëshin e tretë të kenë kujdes me financat. Nëse keni një problem do gjeni mbështetjen e duhur për ta zgjidhur përmes këshillës apo ndihmës.