BREAKING NEWS

Koronavirusi drejt zhdukjes në Shqipëri, ja sa persona kanë rezultuar të infektuar me Covid-19 në 24 orët e fundit, asnjë humbje jete

Koronavirusi drejt zhdukjes në Shqipëri, ja sa persona kanë
x
BREAKING NEWS

Departamenti Amerikan i Shtetit jep lajmin E PAPRITUR për kryeministrin Rama

Departamenti Amerikan i Shtetit jep lajmin E PAPRITUR për kryeministrin
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ‘thuret’ në selinë blu?/ I qëndroi deklaratës për një rikthim të tij të mundshëm në krye të PD-së, Sali Berisha bën lëvizjen urgjente

Çfarë po ‘thuret’ në selinë blu?/ I
x
BREAKING NEWS

Plas keq në PD/ Agron Shehaj reagon me urgjencë dhe denoncon shkeljet e rënda që po ndodhin në zgjedhjet për kryetarin e ri: Po fusin...

Plas keq në PD/ Agron Shehaj reagon me urgjencë dhe denoncon shkeljet
x
BREAKING NEWS

“Do shkojë si me Olldashin”/ Artan Hoxha paralajmëron çfarë do të ndodhë sot në zgjedhjet e PD-së, ka një mesazh të ‘koduar’ edhe për Berishën: Rama e...

“Do shkojë si me Olldashin”/ Artan Hoxha paralajmëron
x
BREAKING NEWS

Përgjaket Tirana në mesnatë/ Të shtëna me armë zjarri, plagoset një i ri, policia zbardh ngjarjen e rëndë

Përgjaket Tirana në mesnatë/ Të shtëna me armë
x
BREAKING NEWS

PD sot zgjedh sërish Lulzim Bashën dhe fillon betejën për katharsis

PD sot zgjedh sërish Lulzim Bashën dhe fillon betejën për
x
BREAKING NEWS

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e rëndësishëm, zbulon vendimin më të ri të qeverisë së tij: Do e nisim në vjeshtë!

“Çështje madhore”/ Kryeministri Rama jep lajmin e
x

Lifestyle

Do merrni një lajm të mrekullueshëm/ Parashikimi ditor i horoskopit, zbuloni surprizat që kanë rezervuar yjet për shenjën tuaj

Do merrni një lajm të mrekullueshëm/ Parashikimi ditor i

Dashi

Të lindurit e kësaj shenje duhet të kujtojnë fjalët e lamtumirës së një të afërmi. Këto fjalë mund të shndërrohen në një litar shpëtimi. Mundohuni të mos dramatizoni dhe shihni se çfarë po ndodh rreth jush. Ka gjasa të merrni një mësim mjaft të ashpër. Sidoqoftë, në mbrëmje, do të kuptoni se pavarësisht humbjeve të vogla, keni fituar diçka me rëndësi. Mundohuni të relaksoheni dhe rifitoni forcën tuaj.

Demi

Nuk rekomandohet të reklamoni planet personale. Nëse jeni përdorues aktiv i mediave sociale, duhet të jeni dyfish serioz për të marrë për bazë një këshillë të tillë. Pjesa tjetër e ditës premton të vijojë pa probleme. Nëse keni ndërmend të bëni blerje, fati do të jetë në anën tuaj.

Binjakët

Ekziston mundësia që të shfaqet një person, i cili do të vlerësojë shumë njohuritë, përvojën dhe cilësitë tuaja personale. Mos nxitoni të merrni një hua të madhe për të zgjidhur problemet tuaja. Ndoshta shuma që mungon do t’ju jepet nga miq të ngushtë ose një i afërm. Nuk është dita e duhur sa i përket anës romantike.

Gaforrja

Këshillohet të përgatiteni maksimalisht për disa negociata të rëndësishme ose për një intervistë me një punëdhënës potencial. Nëse jeni në proces arsimimi, duhen patjetër të angazhoni tërësisht, përndryshe asgjë nuk do të shkojë ashtu sikurse ju dëshironi. E gjitha kjo do të kërkojë shumë energji duke mos iu lënë vend për privatësi apo për aspekte të tjera.

Luani

Sharmi juaj do të tërheqë vëmendjen e dikujt. Nëse jeni në një marrëdhënie romantike mos harroni ndjenjat e partnerit/partneres suaj. Nëse jeni beqarë, mos ndalni kurrë së kërkuari dashurinë. Megjithatë, eksperimentet me paratë, blerjet apo konfliktet duhen shmangur patjetër.

Virgjëresha

Ka gjasa të përballeni me probleme financiare. Megjithatë do të keni disa ide të pazakonta sesi mund ta kaloni këtë situatë. Në fusha të tjera të jetës, do të mbizotërojë thjeshtësia. Në fakt, kjo është një pikë negative nëse jeni në kërkim të dashurisë.

Peshorja

Do të ndaheni sikur kontrolloheni nga forca të padukshme. Nuk ka gjasa të gjeni justifikime për ato vepra apo mëkate që rrezikoni të kryeni, duke harruar kështu vetëkontrollin ose logjikën. Mund të kërkoni ndihmën e dikujt për të zgjidhur disa nga problemet që po ju mundojnë.

Akrepi

Do të merrni një lajm të mrekullueshëm, i cili do të ketë lidhje me jetën tuaj profesionale. Në fusha të tjera të jetës nuk parashikohet asgjë që mund t’ju befasojë, kënaqë apo t’ju mërzisë. Përpiquni të shmangni konfliktet me partnerin/partneren tuaj.

Shigjetari

Rekomandohet të kujdeseni më shumë për veten. Mund të eksperimentoni me stilin tuaj të veshjes apo flokëve. Gjithashtu, është një ditë e përshtatshme për reforma në familje. Edhe pse mund të keni pakënaqësi për një prej familjarëve tuaj, është e rëndësishme të mbani veten nën kontroll.

Bricjapi

Gjatë ditës do të përballeni disa herë me një situatë të caktuar, e cila do të kërkojë, analizë dhe reflektim nga ana juaj. Kushtojini vëmendje personave që përpiqen t’ju ndihmojnë. Mbrëmjen do ta kaloni në heshtje. Është e rëndësishme të gjeni kohë për partnerin/partneren tuaj.

Ujor

Nuk rekomandohet ta kaloni ditën duke folur për të ardhmen. Do të ndiheni të kënaqur me anën financiare, por gjithsesi bëni shumë kujdes me shpenzimet gjatë kësaj të shtune. Në mbrëmje është e rëndësishme të qëndroni pranë familjarëve. Ndoshta disa prej tyre kanë nevojë për më shumë dashuri dhe përkujdesje.

Peshqit

Nuk këshillohet të nxirrni konkluzione sa i përket fatit personal. Teksa gjithçka nesër mund t’ju duket e zezë, shumë shpejt gjithçka mund të ndryshojë. Ndërkohë mund të mendoni sesi të rrisni të ardhurat dhe të përmirësoni mirëqenien.