BREAKING NEWS

'Luftë' për PD-në/ Lulzim Basha i përgjigjet 'dhëmbë për dhëmbë' Sali Berishës pas akuzave të rënda që bëri nga Fieri: Kjo gjë nuk do të ndodhë kurrë!

'Luftë' për PD-në/ Lulzim Basha i përgjigjet
x
BREAKING NEWS

“Po dëgjohen tringëllima prangash”, Frrok Çupi nxjerr prapaskenat e rënda dhe plas paralajmërimin ‘bombë’ për politikanët shqiptarë: Janë kapur në krimin e...

“Po dëgjohen tringëllima prangash”, Frrok Çupi
x
BREAKING NEWS

Ambasada e SHBA thërret deputetët demokratë për dosjet korruptive të Sali Berishës, zbardhen informacionet nga takimet

Ambasada e SHBA thërret deputetët demokratë për dosjet
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha zbardh goditjet e SPAK, priten arrestime ish-ministrash dhe funksionarësh në nivele të larta, në listë edhe Berisha

Artan Hoxha zbardh goditjet e SPAK, priten arrestime ish-ministrash dhe
x

Lifestyle

Dominojnë në çdo situatë, këto janë 5 shenjat më të fuqishme të horoskopit

Dominojnë në çdo situatë, këto janë 5 shenjat

Të jesh i fortë do të thotë diçka pak më ndryshe për të gjithë. Shumica e njerëzve duket se e konsiderojnë veten “të fortë” bazuar në ndikimin e tyre shoqëror. Pavarësisht nëse janë të fortë shoqërisht, emocionalisht ose fizikisht, 5 shenjat e mëposhtme kanë potencialin të kenë fuqi në të tre fushat.

Demi

Të gjitha pikat e forta të Demit, durimi, praktika, besueshmëria, përkushtimi dhe përgjegjësia, e bëjnë atë tepër të fortë.

Demi është shenja më e fuqishme sepse ka tipin ideal të personalitetit për të qenë i fortë dhe i përgjegjshëm në të gjitha fushat e jetës. Pavarësisht nëse është një fushë profesionale, shoqërore apo fizike, kjo shenjë është dominuese në çdo vend. Kjo i shërben atij mirë në karrierën e tij, marrëdhëniet dhe jetën familjare.

Luani

Prirja e Luanit për të qenë dominuese dhe e vështirë për t’i rezistuar e bën atë një tip personaliteti shumë të fortë.

Kjo është veçanërisht e vërtetë shoqërore. Sigurisht, Luani mund të tregojë disa momente arrogante, por kjo ndodh sepse ai ka aq shumë ndikim në mjedisin e tij dhe është një udhëheqës i natyrshëm. Ai di si të marrë kontrollin dhe të rrisë shtatin e tij.

Akrepi

Të kesh një tendencë për të qenë një udhëheqës i ashpër dhe i shkëlqyer e bën Akrepin një tjetër shenjë të fuqishme, menjëherë pas Demi dhe Luani.

Natyra pohuese dhe pasionante e Akrepit, e bën atë një udhëheqës ideal për çdo fushë të jetës dhe i jep atij shanse veçanërisht të larta për të qenë të fortë në karrierën e tij dhe në botën e biznesit.

Shigjetari

Tendenca e Shigjetarit për të qenë optimist, idealist dhe entuziast dhe e gjithë kjo e përzier me humorin e tij të pafund, i jep atij një sasi të madhe të forcës emocionale. Asnjë shenjë tjetër nuk është aq e fortë emocionalisht sa Shigjetari.

Gjithashtu, Shigjetari ka shumë të ngjarë të bëjë gjithçka për të arritur qëllimet e tij, pavarësisht sa të vështira janë ato. Ai shkon deri në fund dhe nuk heq dorë.

Bricjapi

Së fundi, nga të gjitha shenjat në astrologji, Bricjapi ka vetëkontrollin më të madh në të gjitha fushat e jetës dhe kjo në vetvete është lloji i fuqisë së tij!

Kjo e bën Bricjapin më shumë të jetë i aftë, që do të thotë se ai nuk është i mbingarkuar nga kufizimet dietike ose fizike. Është fuqia e vullnetit të tij që e bën atë aq të fortë.