BREAKING NEWS

Rrebeshe, breshër dhe rrufe/ Ja çfarë do të ndodhë me motin me 10 gusht

Rrebeshe, breshër dhe rrufe/ Ja çfarë do të ndodhë me
x
BREAKING NEWS

Çfarë po fshihet? Detaje tragjike nga vdekja e aktorit shqiptar dhe gruas së tij/ Autoritetet amerikane po hetojnë nëse kishte konflikt mes çiftit! Në apartament u gjetën shenja…

Çfarë po fshihet? Detaje tragjike nga vdekja e aktorit shqiptar dhe
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tragjike në Shkodër/ Zbardhen detaje të reja, ja kush e qëlloi me armë zjarri 12-vjeçarin

Ngjarja tragjike në Shkodër/ Zbardhen detaje të reja, ja kush e
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ Vritet me çifte 12-vjeçari në Shkodër, dyshimet e para

E rëndë/ Vritet me çifte 12-vjeçari në
x
BREAKING NEWS

Aktori dhe bashkëshortja ranë nga kati i 6-të i pallatit në New-York/ Zbardhen detaje të reja, hetimet: Në apartament gjenden disa shenja

Aktori dhe bashkëshortja ranë nga kati i 6-të i pallatit në
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’, zbulon çfarë po lë pa gjumë Berishën e Metën dhe tregon goditjen e fortë që do marrin së shpejti: Prisni dhe shikoni...

Spartak Ngjela lëshon ‘bombën’, zbulon çfarë
x
BREAKING NEWS

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”, Berisha plas deklaratën e fortë: Një pronar peshkarexhe kontrabandon naftë, takohet shpesh edhe me Ramën

“Jemi në një betejë me këtë qeveri”,
x
BREAKING NEWS

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e rëndësishëm, ja kur nis shkolla e lartë (Dokumenti)

Viti i ri Akademik / Universiteti i Tiranës jep njoftimin e
x

Lifestyle

Doni të bëheni milionerë? Ja çfarë thoshte profeti Baba Vanga: Asnjëherë mos i bëni këto gjëra! Lumturia mund të arrihet duke...

Doni të bëheni milionerë? Ja çfarë thoshte profeti

Veç profecive të shumta, Baba Vanga e famshme shquhej edhe për këshillat e saj të mençura.

Ajo besonte se disa gjëra mund t’ju sjellin para dhe lumturi.

Sigurisht, me kusht që t’i përmbaheni rregullave të caktuara:

Hani dhe pini gjithmonë nga pjatat dhe gotat e plota dhe të paprekura, kështu që do të mbani energji dhe lumturi të mirë në shtëpinë tuaj.

Për të parandaluar që lumturia dhe mirëqenia të largohen nga shtëpia juaj, vendosni disa palë metalike në një cep të vetmuar.

Jepini zogjve kore buke dhe thërrime që kanë mbetur nga dreka apo darka, kështu do të hyjë lumturia në shtëpinë tuaj.


Asnjëherë mos u mburr për lumturinë tënde dhe sidomos mos e bëj para një të huaji. Xhelozia e tyre mund të sjellë të keqen në jetën tuaj.

Mos mbani një pasqyrë të thyer apo të plasaritur në shtëpi. Të rrëmben lumturinë.

Mbani para në portofol, asnjëherë të thërrmuara në xhepa. Kjo do t’ju ndihmojë të arrini prosperitet.