BREAKING NEWS

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin Patric HO që i hapi ekspozitë dhe pazaret Duçka-McGonigal me biznesmenin e goditur nga SHBA

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin
x
BREAKING NEWS

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për tradhtinë ndaj Kosovës dhe lojërat me serbët, lëvizja kundër Albin Kurtit e dyshimtë, kërkojnë mbështetje për kryeministrin kosovar

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për
x
BREAKING NEWS

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur KFOR në Veri të Kosovës dhe për të nxjerrë jashtë loje shtetin kosovar, skenar për ndërrimin e territoreve

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur
x
BREAKING NEWS

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për të fundosur Shkëlzenin, ja informacionet “përvëluese”  që ka për djalin e Berishës që e implikojnë në aferën e “Gërdecit”, nga takimi në zyrë me një mafioz, tek gabimi i madh që i kushtoi jetën Kosta Treb...

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër ministër, ja pse Sali Berisha sulmon Prokurorinë e Posaçme dhe kush është politikani që pritet të zëvendësojë Edi Ramën në krye të PS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër
x
BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x

Lifestyle

Doni të fshihni postimet nga ndjekësit e padëshiruar? Instagrami do ju gëzojë me opsionin e ri

Doni të fshihni postimet nga ndjekësit e padëshiruar? Instagrami

Instagrami ka opsionin për të ndarë postime vetëm me miqt e ngushtë e të përzgjedhur, por kjo funksionon vëtëm për Storyn.

Lajmi i mirë për ata që preferojnë që postimet e tyre t’i shohin vetëm persona të përzgjedhur, është se Instagram do të publikojë opsionin që edhe fotot dhe video e shpërndara në Feed të kenë opsionin “Close Friends”.

Ky është një zgjerim i opsionit “Close Friends” që Instagram shtoi për Stories në vitin 2018.

Shefi i Instagram-it, Adam Mosseri, ka thënë vazhdimisht se përdoruesit e Instagram-it tani ndajnë më shumë përmbajtje përmes DM-ve (mesazheve) sesa në postimet e Feed ose Stories. Prandaj ky opsion i fundit është para i arsyeshëm për përdoruesit e Instagramit.

 Doni të fshihni postimet nga ndjekësit e padëshiruar? Instagrami Doni të fshihni postimet nga ndjekësit e padëshiruar? Instagrami