BREAKING NEWS

Një oficer policie dhe një ushtarak, pjesë e grupeve kriminale/ Nga masakrat tek atentatet, Policia në konferencë urgjente, zbardhen detajet e super-operacionit: Ishin vrasës me pagesë

Një oficer policie dhe një ushtarak, pjesë e grupeve kriminale/
x
BREAKING NEWS

Super-operacion në Durrës, shkatërrohet grupi kriminal, arrestohen 15 persona të dyshuar për vrasje. Detajet

Super-operacion në Durrës, shkatërrohet grupi kriminal,
x
BREAKING NEWS

I pari në vendin tonë që fiton betejën/ U shkarkua nga KPA, prokurori i njohur i Tiranës fiton gjyqin në Strasburg

I pari në vendin tonë që fiton betejën/ U shkarkua nga KPA,
x
BREAKING NEWS

Publikimi i të dhënave, gazetari Koka bën deklaratën e fortë dhe paralajmëron: Nëse publikohet Memex e gjithë organizata e Policisë së Shtetit rrëzohet, ja kush janë ata që cënohen më shumë

Publikimi i të dhënave, gazetari Koka bën deklaratën e
x
BREAKING NEWS

Sulmi kibernetik/ Ish-kreu i policisë, Hajdarmataj bën paralajmërimin e fortë: Nëse grupet kriminale marrin në dorë sistemin MEMEX do të ketë pasoja, kjo situatë...

Sulmi kibernetik/ Ish-kreu i policisë, Hajdarmataj bën
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet për kryetarin/ Plas keq mes Kokalarit dhe Sekretarit të FRPD: Kë gënjeni ju, budallenj na dini?

Zgjedhjet për kryetarin/ Plas keq mes Kokalarit dhe Sekretarit të
x
BREAKING NEWS

Publikimi i të dhënave/ Klodiana Lala sulmon qeverinë: Po gënjejnë, institucionet e dinë shumë mirë se cilat sistemi janë sulmuar dhe ç’të dhëna janë marrë

Publikimi i të dhënave/ Klodiana Lala sulmon qeverinë: Po
x
BREAKING NEWS

Sulmet kibernetike/ Eksperti i sigurisë plas deklaratën e fortë dhe paralajmëron: Hakerat kanë tentuar sulmin në bankat e nivelit të dytë, po tentohet të...

Sulmet kibernetike/ Eksperti i sigurisë plas deklaratën e fortë
x

Lifestyle

Doni të zbuloni dikë kur po ju gënjen? Mësojeni tani, ja shenjat që i nxjerrin zbuluar

Doni të zbuloni dikë kur po ju gënjen? Mësojeni tani, ja

Doni të dini se si mund të kuptoni kur dikush po ju gënjen?

Neuroshkencëtarja Caroline Leaf shpjegon mesazhet verbale dhe fizike që tradhtojnë personin. Ka nga ato që janë klasike dhe tashmë jemi njohur me to, ashtu siç ka nga ato që ndryshojnë, varësisht nga personi. Nuk janë të njëjta për të gjithë.

Shenjat fizike

Më klasikët janë kur dikush djersitet, sytë i zgjerohen dhe dridhen. Megjithatë, mund të jenë gjithashtu shenja të një stresi të thjeshtë. Por nëse ato nuk përputhen me sjelljen e tij të zakonshme, kjo do të thotë diçka. Por shenja më e rëndësishme është kur ai shmang kontaktin me sy.

Shenjat verbale

Ne priremi t’i kushtojmë vëmendje vetëm mënyrës sesi ai flet dhe jo asaj që thotë. Kur një person fsheh diçka, ka tendencë të japë shumë ose shumë pak informacion. Gjithashtu, toni i zërit mund të ndryshojë. Dhe sigurisht një tjetër gjë që i nxjerr zbuluar: kur tregojnë detaje, të cilat ndryshojnë papritur.