Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Dosja e KGB-së shokon njerëzimin, ja si u shndërruan në gurë 23 ushtarë sovjetikë

Postuar: 11/02/2019 - 09:15

Një nga pretendimet padyshim më interesante dhe të çuditshme mbi UFO-t nga epoka sovjetike, i përket një incidenti, ku thuhet se një numër ushtarësh sovjetikë u shndërruan në gurë. Data e incidentit aktual është e paqartë. Megjithëse mendohet të ketë ndodhur gjatë viteve 1970, apo në fillim të viteve 1980.

Raporti thekson se një objekt fluturues prej argjendi dhe në formë disku, u shfaq mbi një njësi ushtarake sovjetike që po stërvitej në Ukrainë. Megjithëse në dëshmi nuk specifikohet nëse veprimi ishte i qëllimshëm apo i rastësishëm, trupat reaguan duke e qëlluar menjëherë diskun fluturues me një raketë tokë-ajër.

Objekti fluturues u rrëzua, dhe prej andej dolën 5 qenie me “koka të mëdha dhe sy të zinj të mëdhenj”. Ata filluan të tubohen në një objekti tjetër në formën e një sfere. Ky objekt nisi të zmadhohej, duke u bërë gjithnjë e më i ndritshëm.

Nisi të dëgjohej një zhurmë e fortë. Papritmas, pas një blici verbues, forma sferike u zhduk, dhe ushtarët që u prekën nga shkëlqimi – 23 gjithsej- u shndërruan menjëherë në “shtylla guri”. Vetëm dy ushtarë që nuk u prekën nga shkëlqimi, arritën të mbijetojnë. Mbetjet e UFO-s, si dhe “ushtarët e shndërruar në gurë”, u dërguan në Moskë për kërkime.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/04/2019 - 16:44

Një tumor me peshë 15 kilogramë është hequr nga mitra e një adoleshenteje. Kisti gjigand u hoq përmes operacionit nga uterusi i një 16-vjeçareje nga doktorët në Indi.

Postuar: 21/04/2019 - 14:54

 Nëse po mundoheni që të harroni një lidhje që sapo ka përfunduar, nuk këshillohet që ta kth

Postuar: 21/04/2019 - 13:26

James Leithart është emri i 28-vjeçarit nga Shtetet e Bashkuara, i cili la qytetin e Nju Yorkut p

Postuar: 21/04/2019 - 13:06

Hu Hai është 68 vjeç, por tregon 20 vjeç.

Postuar: 21/04/2019 - 12:16

 E premtja e mirë shënon nisjen e festimit të Pashkëve, por për të rinjtë dhe të rejat në Br

Postuar: 21/04/2019 - 11:10

Një djalë 5-vjeçar dëshironte të porosiste ushqime te McDonald's, por një gabim bëri që ai të

Postuar: 20/04/2019 - 09:18

Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do