BREAKING NEWS

Arrestimi i ish-kryebashkiakut, Klodiana Lala zbardh prapaskenat e lëvizjeve të fundit të Dakos: Takoi bashkëpunëtorët me të cilët...

Arrestimi i ish-kryebashkiakut, Klodiana Lala zbardh prapaskenat e
x
BREAKING NEWS

Nga kontrollet te vrojtuesit e plazhit, specialisti zbardh masat e reja ndaj subjekteve bregdetare

Nga kontrollet te vrojtuesit e plazhit, specialisti zbardh masat e reja ndaj
x
BREAKING NEWS

'Benz-i' përplaset 'kokë më kokë' me motorin, ka të plagosur

'Benz-i' përplaset 'kokë më kokë' me
x
BREAKING NEWS

E zë poshtë zetori teksa punonte tokën, humb jetën 55-vjeçari (emri)

E zë poshtë zetori teksa punonte tokën, humb jetën
x
BREAKING NEWS

Kërcet grushti në Tiranë, ka të lënduar

Kërcet grushti në Tiranë, ka të lënduar
x
BREAKING NEWS

Sherri mes dy të miturve në Tiranë, policia del me njoftim urgjent dhe zbardh detajet e rënda

Sherri mes dy të miturve në Tiranë, policia del me njoftim
x
BREAKING NEWS

"U kap kamioni i pandëshkueshmërisë", Klodiana Lala plas 'minën me sahat': Kur u arrestua peshku i madh, SPAK do godasë të tjerë politikanë

"U kap kamioni i pandëshkueshmërisë", Klodiana Lala
x
BREAKING NEWS

Sherr mes të rinjve në Tiranë, dalin detajet e para

Sherr mes të rinjve në Tiranë, dalin detajet e para
x

Lifestyle

Duart plot me lekë/ Mërkuri tek Dashi, 3 shenjat e Horoskopit që do të kenë fat në financa

Duart plot me lekë/ Mërkuri tek Dashi, 3 shenjat e Horoskopit

Disa shenja do të jenë mjaft të prekura për shkak të lëvizjes së Mërkurit te Dashi që ndodhi më 19 mars dhe do të qëndrojë deri më 3 prill dhe më pas do të kalojë në Demi.

Kohët e fundit, kur Mërkuri ishte në shenjën e Peshqve, na e vështirësoi mjaft jetën e përditshme dhe i vonoi çështjet dhe çështjet që na shqetësonin shumë.

Në të njëjtën kohë, krijonte një mendje të turbullt dhe kështu kishte vështirësi të veçanta për të parë qartë disa gjëra, për të sqaruar disa situata dhe për të vendosur qëllime realiste.

Mërkuri që lëviz te Dashi do të ndryshojë tërësisht të dhënat për të gjitha shenjat pasi do të sjellë me vete një atmosferë shumë dinamike, ndërsa në të njëjtën kohë do të bëjë që gjërat të ecin shumë shpejt si në aspektin e dashurisë ashtu edhe në atë profesionale.

Do të jetë e mundur që në fillim të përcaktohen disa qëllime të cilat në të vërtetë do t’i përgjigjen realitetit dhe kështu ato do të mund të përfundohen hap pas hapi.

Të gjithë do të shohin ndryshime dhe zhvillime pozitive, por në veçanti tre janë ata që do të jenë më të favorizuar në financat e tyre.

Lexoni nëse i përkisni një prej këtyre tre shenjave:

DASHI

Dashi janë shenja të zodiakut që do të shohin papritur të fillojnë të gjitha aktivitetet e tyre profesionale dhe të ardhurat e tyre gradualisht do të rriten. Ata do t’i japin fund partneriteteve me njerëz që nuk u kanë sjellë dobi, ndërsa në të njëjtën kohë do të fillojnë të reja më fitimprurëse dhe do të hapin fonde të reja.

LUANI

I përkasin shenjave që më në fund do të mund të lënë mënjanë ankthet dhe t’i përkushtohen qëllimeve të tyre, duke u ndjerë më të vendosur dhe më të përkushtuar se kurrë. Ata do të vënë theks të veçantë në karrierën e tyre dhe do të jenë në gjendje të tregojnë aftësitë e tyre.

SHIGJETARI

Edhe pse kaluan një periudhë mjaft të vështirë kohore pasi ndjenin një lodhje të veçantë mendore, tani do të shpengohen dhe do të mund ta shohin jetën ndryshe, do të pajisen me vetëbesim dhe do t’i përkushtohen karrierës dhe biznesit të tyre. Përveç kësaj, ata do të ndjejnë se përpjekjet e tyre po shpërblehen dhe do të shohin që financat e tyre të ngrihen në qiell.