Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

A e dini se kush janë frikërat më të mëdha të femrave dhe meshkujve në dhomën e gjumit?

Postuar: 14/08/2018 - 23:32

Çfarë ndodh në dhomën e gjumit mbetet aty! Të paktën kështu është besuar deri para disa viteve, kur shkencëtarët nuk kishin si qëllim të studimeve të tyre jetën dhe sjelljet seksuale të njerëzve.

Veç kënaqësisë e përfitimeve shëndëtësore që vinë bashkë me seksin, kjo përvojë mund të shoqërohet dhe me ndjesi si frika, ankth, pasiguri etj.

“Superdrug Online Doctor” ka anketuar rreth 2000 evropianë rreth frikërave më të medha në dhomën e gjumit dhe rezultatet janë si më poshtë: Ja nga çfarë kanë frikë femrat dhe meshkujt në dhomën e gjumit

Frikërat e meshkujve

-Partneria ka një sëmundje seksualisht të transmetueshme

-Partneria nuk do të kënaqet në shtrat apo nuk do të kalojë në orgazëm

-Do të çahet prezervativi

-Do të ejakuloni shumë shpejtë

-Partneres nuk do i dukeni tërheqës

-Nuk do të jeni të aftë të performoni pozicione të caktuara

-Nuk do të jeni të mirë në seks

-Penisi është i vogël

-Parnteria do të mendojë se nuk keni përvojën e duhur

-Nuk do të dini si të silleni pas seksit

Frikërat e femrës

-Partneri nuk do të dojë të mbajë një perzervativ

-Partneri ka një sëmundje seksualisht të transmetueshme

-Do të çahet kondomi dhe nuk do e kuptoni në kohë

-Parnteri nuk do të mendojë se keni një trup seksi

-Parnteri nuk do të pranojë “Jo” si një përgjigjie kur të kërkojë diçka.

-Do t’ju kërkohet të bëni diçka për të cilën nuk ndiheni rehat

-Do t’ju ndodhë diçka e pazakontë që do t’ju vërë në siklet

-Nuk do të mundeni të kënaqni partnerin

-Nuk do të kënaqeni e nuk do të përjetoni një orgazmë

-Nuk jeni e aftë në seks

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 5

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/09/2018 - 07:11

DASHI

Do të merrni një provë vlerësimi e simpatie, që  e keni merituar plotësisht. Yjet do të bëjnë gjithçka për të mos ju mërzitur, duke ju ofruar mundësi të shumta argëtimi.
DEMI

Postuar: 18/09/2018 - 23:39

Meshkujt dhe femrat mundet që ta zbulojnë lehtë se kanë mungesë seksi.

Postuar: 18/09/2018 - 23:30

Sipas një studimi të fundit të publikuar në platformën ‘Happify’, seksin më të mirë t

Postuar: 18/09/2018 - 23:23

Secili mashkull mendon se në krevat është më i miri, por duhet ta pranojnë që bëjnë gabime të c

Postuar: 18/09/2018 - 22:54

Sipas shenjës së horoskopit, dallohen edhe partnerët që janë më besnikë.Ata janë të përkushtuar n

Postuar: 18/09/2018 - 22:37

Cilat do të ishin cilësitë e një gruaje të përsosur, sipas burrave?

Postuar: 18/09/2018 - 22:31

Autori i njohur Dan Waldschmidt ka diçka për të thënë për të qenë në vendin e duhur në kohën e du