Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

E frikshme/ “Sfida e zjarrit”, loja e radhës në internet që po i bën adoleshentët t’i vënë vetes flakën

Postuar: 16/11/2018 - 23:42

Adoleshentët janë duke i vënë vetes zjarrin në përpjekje të dëshpëruara për të gjetur famë në internet.

Mania e fundit që po qarkullon në internet, e quajtur Sfida e Zjarrit, ka si synim që t’i nxisë të rinjtë që të filmojnë veten duke u lagur me lëndë djegëse dhe më pas duke i vënë flakën vetes.

Mania e zjarrit, ka nisur si fillim në vitin 2014, por si duket tashmë është rikthyer sërish.

Personelet e spitaleve në Britaninë e Madhe kanë raportuar për raste në rritje të të rinjve që shfaqen në dyert e spitalit me djegie të rënda.

Ndërkohë, mjekët kanë dhënë paralajmërimin që të rinjtë të mos bien pre e këtyre sfidave, pasi mund të duken si emocionuese në internet, por në realitet mund të jenë vdekjeprurëse.

Mund të vdisni, ose të mbesni me shenja të rënda për gjatë gjithë jetës suaj.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/02/2019 - 17:41

Kjo foto që shihni po bën xhiron në rrjetet sociale.

Një femër me linja tepër joshëse dhe e veshur me të brendshme seksi ka harruar të vendos perden në dhomën e një hoteli në qendër të Tiranës.

Postuar: 18/02/2019 - 07:19

Guido Pohlmächer është gjermani i famshëm jo vetëm për tatuazhet e shumta në trupin e tij, por dh

Postuar: 18/02/2019 - 07:02

Dashi

Postuar: 17/02/2019 - 23:15

Të fiksuarit pas eventeve të qiellit mund të gëzohen më në fund pasi “spektakli” i

Postuar: 17/02/2019 - 18:34

Astrologët thonë se tre shenjat e mëposhtme janë të prirur të tradhëtojnë.

Postuar: 17/02/2019 - 09:50

Të kesh një tapet në shtëpi shihet si domosdoshmëri, madje shpesh herë shpenzohen edhe shifra të

Postuar: 17/02/2019 - 07:20

Dashi