BREAKING NEWS

'Luftë' për PD-në/ Lulzim Basha i përgjigjet 'dhëmbë për dhëmbë' Sali Berishës pas akuzave të rënda që bëri nga Fieri: Kjo gjë nuk do të ndodhë kurrë!

'Luftë' për PD-në/ Lulzim Basha i përgjigjet
x
BREAKING NEWS

“Po dëgjohen tringëllima prangash”, Frrok Çupi nxjerr prapaskenat e rënda dhe plas paralajmërimin ‘bombë’ për politikanët shqiptarë: Janë kapur në krimin e...

“Po dëgjohen tringëllima prangash”, Frrok Çupi
x
BREAKING NEWS

Ambasada e SHBA thërret deputetët demokratë për dosjet korruptive të Sali Berishës, zbardhen informacionet nga takimet

Ambasada e SHBA thërret deputetët demokratë për dosjet
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha zbardh goditjet e SPAK, priten arrestime ish-ministrash dhe funksionarësh në nivele të larta, në listë edhe Berisha

Artan Hoxha zbardh goditjet e SPAK, priten arrestime ish-ministrash dhe
x

Lifestyle

E keni menduar si mund të ndiheni më mirë? Ja këshillat për secilën shenjë të horoskopit

E keni menduar si mund të ndiheni më mirë? Ja këshillat

Dashi

Gjimnastikë. Edhe pak ecje. Nëse mendoni se energjia juaj po humbet, provoni të bëni diçka që do t’ju sfidojë. Diçka që do t’ju befasojë. Diçka që kërkon energji dhe do t’ju tërheqë vëmendjen.

Demi

Kujdesu për veten. Bëni një dush të ngrohtë, aplikoni hidratuesin tuaj, lexoni një libër që ju pëlqen ose shkoni për një masazh. Me pak fjalë, kushtojini vëmendje vetes.

Binjakët

Lëreni kuriozitetin tuaj të ulet. Mësoni diçka të re, mblidhni informacion dhe të dhëna për diçka të re ose lërini pjesën e komunikimit të vetes tuaj të shkëlqejë. Dërgoni mesazhe miqve, flisni me ta, dilni për kafe. Në çdo rast, përdorni humorin tuaj për t’u ndier më mirë.

Gaforrja

Si “nëna” e Horoskopit ju pëlqen të kujdeseni për të tjerët. Kjo është ajo që do t’ju ??bëjë të ndiheni më mirë në një ditë të keqe. Sigurisht, për shkak se i merrni problemet e të tjerëve thellë brenda jush dhe i vendosni problemet tuaja në sfond, përpiquni të “punoni” pak me veten tuaj. Rezervoni një seancë me psikologun tuaj ose flisni se si ndiheni ndaj një personi që i besoni.

Luani

Ajo që patjetër do ta bëjë atë të ndihet më mirë është ta kujtoni se sa i veçantë dhe i rëndësishëm është ai. Kështu që përpiquni të krijoni ose bëni diçka. Kështu do të harroheni dhe krijimtaria juaj do të shprehet dhe do të merrni lavdërimin (që aq shumë po kërkoni).

Virgjëresha

Mendoni: Një zyrë ose shtëpi e pastër dhe e rregullt është ajo që do t’ju bëjë të ndiheni më mirë. Përveç përmirësimit të psikologjisë tuaj, ju ndiheni përsëri nën kontroll, kështu që në këtë mënyrë do të ndiheni më mirë.

Peshorja

Nevoja e tij për konfirmim bëhet e kuqe kur psikologjia e tij është në rënie. Kështu që ai do t’i kërkojë një shoku të dalë me të që të harrohet dhe të ndiejë se e duan. Gjithashtu, përpiquni t’i vendosni nevojat tuaja mbi të tjerët dhe të përqendroheni në lumturinë tuaj me një listë lëvizjesh që do të ngrenë vetëbesimin tuaj dhe do t’ju konfirmojnë në sytë tuaj para së gjithash.

Akrepi

Izolim, qetësi dhe kohë me veten. Kjo është ajo që ju nevojitet në një ditë të vështirë. Ju dëshironi pak kohë për të mbledhur mendimet tuaja dhe për të sqaruar ndjenjat tuaja. Merrni kohë për të rimbushur energjinë përmes meditimit ose duke shënuar mendimet tuaja në një ditar.

Shigjetari

Aventura rrjedh në gjakun tuaj, kështu që përpiquni të bëni diçka të re, diçka që nuk e keni bërë kurrë më parë. Zbuloni lagjen tuaj ose merrni një klasë gatimi ose ndonjë aktivitet që do t’ju emocionojë, pastrojë mendjen tuaj dhe do të sjellë adrenalinën tuaj në lartësi të reja.

Bricjapi

Ju ndoshta jeni të stresuar sepse keni planifikuar shumë gjëra në ditën tuaj. Është shumë e vështirë për ju dhe qetësisë tuaj shpirtërore kur detyrimet mbarojnë, por nëse doni të ndiheni më mirë duhet që t’i kushtoni kohë vetes. Programoni më shumë pushime gjatë ditës dhe do të qetësoheni.

Ujori

Nëse nuk doni të keni një diskutim për një temë filozofike në mënyrë që të ndiheni më mirë, atëherë përpiquni të ofroni ndihmën tuaj vullnetarisht. Gjeni projektin që ju intereson dhe mos hezitoni të guxoni. Ju thjesht mund të ndihmoni një të moshuar me blerjet e tij ose të ushqeni endacakët në strehën e lagjes tuaj, çfarëdo që të provoni do të ngrejë menjëherë psikologjinë tuaj.

Peshqit

Për ju, arti është si meditimi. Ju krijoni për tu harruar. Ju pikturoni, bëni vepra artizanale, shkruani tekste. Çfarëdo që ju shpreh në mënyrë krijuese ndihmon psikologjinë tuaj dhe për shkak se shpesh “humbisni” për të shpëtuar, vendosini më shpesh këto aktivitete në orarin tuaj.