BREAKING NEWS

Albin Kurti gjatë konferencës merr vendimin e menjëhershëm për taksën ndaj Serbisë, ja çfarë u vendos dhe kur do hyjë në fuqi

Albin Kurti gjatë konferencës merr vendimin e menjëhershëm
x

Lifestyle

E keni provuar ndonjëherë? A rezistoni dot më shumë se 1 minutë? Thyhet rekordi për këtë mënyrë qëndrimi

George Hood hyri në librin e rekordeve “Guinness”, për qëndrimin më të gjatë në bërryla, ose i njohur ndryshe si ushtrimi “Plank”.

E keni provuar ndonjëherë? A rezistoni dot më shumë se 1

Ish-pjesëtari i Marinës amerikane ka vendosur rekordin e ri sot në Chicago, duke qëndruar në bërryla për 8 orë, 15 minuta e 15 sekonda.

Shumica e njerëzve që janë aktivë në fitnes e kanë problem që të qëndrojnë në këtë pozicion për më tepër se 5-10 minuta, por 62-vjeçari Hood ka treguar se me përkushim mund të tejkalohen kufijtë në çdo moshë.

Ai është stërvitur për rreth 2100 orë për qëndrimin në bërryla, për të arritur këtë rezultat sot.