Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

A e ndryshon dashuria partnerin?

Postuar: 12/09/2018 - 18:19

Femrat gjithnjë e kanë shfaqur prirjen e tyre për të ndryshuar partnerin, edhe pse realiteti ka treguar se kjo frymë për ndryshime të qenësishme, rezulton shpesh negative çka dëmton në “palcë” raportin në çift

Nuk është puna ime

Hiqeni nga fjalori juaj këtë frazë. Një ndihmë simbolike ndaj kolegut, do iu stimulojë ndjenjën e vullnetit të mirë, çka mund të çojë në një miqësi me baza të forta të mirënjohjes.

Evito nënvlerësimin

Jini të kujdesshëm në mënyrën se si komentoni idetë e të tretëve në punën tuaj. Merrini në konsideratë dhe mos i refuzoni automatikisht. Nëse thoni “Jo” që në krye të herës, ju vendoseni padashur në pozita kundërshtare.

I zhurmshëm

Duke punuar në pak metra katrorë, në një hapësirë modeste, mund të mendoni se keni vendin dhe ambientin tuaj, por në realitet jeni shumë afër më kolegët. Ndaj, kontrolloni zërin e lartë në telefon, pasi kjo mund të shqetësojë njerëzit e tjerë.

Festa dhe ditëlindje

Pjesëmarrja në të tilla evente është hapi i parë për të njohur në të tjera pozita më pak diskrete, bashkëpunëtorët tuaj. Edhe nëse mendoni se është traditë demode, mund të befasoheni nga personat që i njihni ndryshe në punën tuaj.

Biseda në grup

Mënyra më e mirë për të bërë bashkë stafin është të angazhuarit bashkarish në biseda e diskutime me tematikë pune. Të komunikuarit veçmas, me vetëm një individ mund të krijojë përshtypje jo pozitive rrotull.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
You voted 1. Total votes: 7

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 25/09/2018 - 13:24

Ekrani i celularit tuaj mund të gërvishtet shumë lehtë nëse nuk e mbuloni me një sipërfaqe mbrojtëse.

Vendosni pak pastë dhëmbësh në një leckë dhe më pas fërkojeni me kujdes mbi gërvishtje.

Postuar: 25/09/2018 - 13:16

Ky truk i thjeshtë mund t’ju mbrojë shtëpinë, madje edhe kur ju jeni në shtëpi, apo kur nis

Postuar: 25/09/2018 - 12:08

Të gjithë ëndërrojmë të kemi një buzëqeshje të përsosur si yjet e Hollywood-it.

Postuar: 25/09/2018 - 12:04

Të gjithë urrejmë kur veshjet tona të bardha bëhen gri dhe ne vazhdojmë të provojmë metoda të ndr

Postuar: 25/09/2018 - 11:14

Ishte ndryshkur e ishte bërë sa nuk shihej me sy, e ndaj e kishin lënë në një cep te shtëpise pa

Postuar: 25/09/2018 - 07:32

Kush jeton në një shtëpi të vjetër, e di se zhurmat janë rendi i ditës.

Postuar: 25/09/2018 - 07:11

Dashi