Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

E pabesueshme! Fëmijën e nxorën nga barku i nënës, më pas e futën sërish

Postuar: 12/02/2019 - 19:23

Mjekët nxorrën nga barku i nëns foshnjën e saj pas disa problemeve, dhe më pas e futën sërish.
 
Foshnja vuante nga një problem në kurriz, dhe ishte e nevojshme marrja e masave.
 
Bethan dhe bashkëshortit të saj Kieron fillimisht iu dha mundësia për ta ndërprerë shtatzëninë. Por më pas iu dha edhe alternativa e operacionit.
 
Procedura deri tani është kryer në Belgjikë, është një nga të paktat nëna, të cilat kryen operacionin në Londër nga një ekip kirurgësh belgë dhe britanikë.
 
Gjatë një kontrolli rutinë infermierja vuri re se koka e foshnjes së palindur nuk ishte në përmasat e duhura.
 
Pas analizave foshnja u diagnostikua me spina bifida, që mund të ndikojë në aftësinë e saj për të ecur.
 
Nëna e re iu nënshtrua një operacioni, ku foshnja u nxorr nga barku dhe iu riparua palca kurrizore, në mënyrë që kur të lindë të mund të bëjë një jetë normale.
 
Foshnja u vendos përsëri në barkun e Bethan, ku do të qëndrojë gjatë pjesës tjetër të shtatzënisë.
 
Fatmirësisht, Betani tha se operacioni ishte një sukses.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/04/2019 - 09:18

Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje.

Dashi

Postuar: 19/04/2019 - 23:53

Personat që i përkasin shenjës së akrepit përputhen krejtësisht me shprehjen “i pangopshë

Postuar: 19/04/2019 - 18:37

Astrologe Meri ka renditur edhe për muajin prill, shenjat më me fat.

Postuar: 19/04/2019 - 09:19

 Nëse mendoni se së fundmi nuk keni pasur fat atëherë ju duhet një hajmali.

Postuar: 18/04/2019 - 19:16

Një ngjarje e pazakontë është regjistruar në Wuinsconsin të Amerikës.
 

Postuar: 18/04/2019 - 16:16

Këtë javë, njerëzit në mbarë botën do të fillojnë festimet e tyre të Pashkëve, duke filluar me