Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

E pabesueshme/ Hëngri 42 vezë për të fituar bastin me shokun, ajo që i ndodh më pas burrit është e rëndë

Postuar: 07/11/2019 - 09:55

Një burrë ka vdekur në përpjekje për të ngrënë 50 vezë pas një basti me një shok.

Ata po vizitonin zonë e tregut Bibiganj në Uttar Pradesh të Indisë kur filluan të debatonin.

Për të zgjidhur debatin, ata ranë dakord për një bast 22 paund se kush do ishte i pari që do hante 50 vezë.

Policia raportoi se Subhash Yada sapo kishte filluar të hante vezën e 42-të kur u rrëzua pa ndjenja.

42-vjeçari u dërgua në spital, por vdiq vetëm disa orë më vonë.

Mjekët thanë se vdekja e tij mund të jetë shkaktuar nga ngrënia e shumë vezëve.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 06/12/2019 - 17:26

Flitet shumë sot në internet për respektimin e të kufijve me të tjerët, dhe kjo duhet të vlejë dhe për kafshët shtëpiake.
 

Postuar: 06/12/2019 - 15:36

Është periudha më e bukur e vitit, por nuk do të jetë më e tillë nëse ju ndaheni nga partneri pak

Postuar: 06/12/2019 - 15:18

Një fshat rus është nën rrethim nga të paktën 56 arinj të egër polarë që janë mbledhur në perifer

Postuar: 06/12/2019 - 14:45

Është e trishtë historia e Negovanit.

Postuar: 06/12/2019 - 13:10

Valët e mëdha të nxehtësisë po marrin një numër të madh në vendet e pasura dhe të varfra.

Postuar: 05/12/2019 - 10:42

Shkencëtarët kanë gjetur provat e para ndonjëherë të një planeti që rrotullohet nga një ylli të