Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

E pabesueshme! Kjo është kompania ku punëtorët i caktojnë rrogën vetes

Postuar: 14/09/2019 - 14:50

 Menaxherja 25 vjeçare e zhvillimit të biznesit, Cecilia Manduca tha për BBC se në vendin e saj të punës, një “proces vetë-vlerësimi i pagës”. E thënë më thjesht, punonjësit atje e vendosin vetë sa vlejnë dhe sa duhet të paguhen. Së fundi, Cecilia e shpërbleu veten me një rritje page në vlerën 7,000 paundë, që e con pagën e saj vjetore në 37,000 £.

“Pata mjaft dyshime përpara se ta pretendoja atë rritje, sepse është gjithmonë ajo stigma që duhet të jesh I kënaqur me atë që ke“, tha ajo për programin radiofonik“Wake Up To Money“ të BBC. Kompania për të cilën ajo punon, GrantTree, ndihmon bizneset në Mbretërinë e Bashkuar të përfitojnë fonde qeveritare dhe të 45 punonjësit e saj e vendosin vetë pagën e tyre, të cilën mund ta shqyrtojnë sa herë të dëshirojnë.

Paga e “vetë-vendosur“ është risia më e fundit mes kompanive që konkurrojnë për talentin më të lartë dhe duan të tregojnë se ofrojnë kushtet më tërheqëse të punësimit.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 14/10/2019 - 18:17

Astrologët shprehen se femrat që i përkasin shenjave të mëposhtme të horoskopit, konsiderohen si idealet.

Gaforrja

Postuar: 14/10/2019 - 17:25

Ishin mbledhur për të përcjellë për në banesën e fundit, efektivi i Forcave të Mbrojtjes në Irlan

Postuar: 13/10/2019 - 15:27

Astrologët thonë se personat që i përkasin shenjave të Horoskopit që vijojnë si më poshtë, nuk e

Postuar: 12/10/2019 - 22:03

Të dielën e fundit të muajit, akrepat e orës do të kthehen përsëri një orë prapa.Në fundjavën e f