Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

E pabesueshme/ Krijesa e vogël sfidon qentë që tentonin t'a kapnin (Video)

Video: 

Postuar: 11/09/2018 - 08:59

Dy qen u përpoqën më kot të kapin një ketër, i cili bëri një kërcim spektakolar nga një gardh i gjatë me tela. Dy labradorët po e prisnin poshtë duke lehur.Ketri gri është kapur në kamera duke qëndruar në një gardh metalik ngjitur me një fushë tenisi në Battersea Park.

Dy qentë filluan të lehin me synim për ta kapur. Në vend që të priste që qentë të humbin interesin, ketri vendosi të vepronte.

Ai u hodh nga kangjella metalike sipër qenve duke kaluar në anën tjetër dhe duke u ngjitur me shpejtësi në pemë, një vend i sigurt për krijesën e vogël.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 4

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 13/11/2018 - 23:57

Nga një media australiane mësohen fakte të rralla mbi luftëtarë shqiptarë pjesëmarrës në Luftën e Dytë Botërore në anën tjetër të rruzullit tokësor.

Postuar: 13/11/2018 - 22:39

Një studim i ri thotë se valët e të nxehtit jashtë sezonit dëmtojnë spermën e insekteve dhe i b

Postuar: 13/11/2018 - 19:02

Makinat pa shoferë pritet ta fusin transportin e të ardhmes së afërt në utopi, kështu të paktën

Postuar: 13/11/2018 - 17:29

Secili prej nesh e filtron realitetin nëpërmjet një a më shumë shqisave dominuese.

Postuar: 13/11/2018 - 17:22

Shqipatarët shquhen si popull që i pëlqen bestytnitë.

Postuar: 13/11/2018 - 16:52

Shkenca tashmë mund të parashikojë se kush do të jetë bashkëshorti/bashkëshortja juaj i ardhshëm,

Postuar: 13/11/2018 - 14:17

Ka folur pa dorashka një 26-vjeçare nga Zelanda e Re dhe ka treguar dhuratat që merr nga ata që q