Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

E pabesueshme, miliarderët braktisin shtëpitë 80 milionë euro në Londër (FOTOT)

Postuar: 09/10/2019 - 20:37

Ajo që quhet “Rruga e Milionerëve” në Londër ka rreth 66 shtëpi luksoze, shumë prej të cilave po kalben, edhe pse janë nga më të shtrenjtat në Britani.

 
Pamjet e frikshme janë marrë nga regjisorët e dokumentarëve “Beyond this Point” dhe tregojnë pishina, vaska me hidromasazh e statuja ekstravagante që ajnë braktisur në dorë të natyrës.Një hetim nga The Guardian zbuloi se janë rreth 16 shtëpi të braktisura në këtë rrugë, dhe pse janë blera me dhjetëra miliona euro.
 
Njëra prej tyre është blerë nga familjet mbretërore saudite për 80 milionë euro. Ish presidenti i Kazakistanit kishte blerë një tjetër për 55 milionë euro, në 2008. Ata i kanë braktisur sepse thjesht nuk kanë ardhur aq shpesh sa duhet, nuk u ka rënë rruga në Londër, dhe i kanë blerë fillimisht vetëm si formë investimi, që t’i kenë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/11/2019 - 08:45

Njw 16 vjeçar ka humbur jetwn dhe shtatw tw tjerw u plagoswn si pasojw e njw aksidenti  me makinw.

Postuar: 16/11/2019 - 22:59

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Florida të SHBA-së, ku një grua është vënë në pranga pasi k

Postuar: 15/11/2019 - 22:23

Astrologia e njohur Meri Shehu ka qenë e ftuar në T7 në Kosovë, ku edhe foli për shenjat e horosk