Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

E pabesueshme por e vërtetë! Libri më i vogël i shkruar ndonjëherë shitet për 70 mijë euro

Postuar: 20/11/2019 - 15:27

Charlote Bronte shkroi një libër mjaft të vogël mirëpo muzeu Bronte Parsonage e bleu atë për një shumë mjaft të madhe.
 
Ky libër i ka 4,000 fjalë të shkruara me dorë dhe kishte dalë në ankand për herën e parë para tetë vitesh.
 
Ky libër është i përbërë nga histori me personazhe nga ‘Town Glass Town’ që ishte një botë imagjinare e shpikur nga Bronte dhe motrat e saj.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 11/12/2019 - 11:09

Eduard St. John është pronari i një firme për pasuritë e paluajtshme me qendër në Baltimore. Teksa festa e fundit janë duke u afruar, ai ka vendosur t’i surprizojë punënjosit e tij.

Postuar: 11/12/2019 - 07:45

Astrologët parashikojnë një vit tejet pozitiv në dashuri për njerëzit që i përkasin shenjës së Ga

Postuar: 11/12/2019 - 06:59

Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do

Postuar: 10/12/2019 - 19:23

Dimri ka mbërritur plotësisht, ditët janë bërë më të shkurtra dhe më të zymta.

Postuar: 10/12/2019 - 18:50

Si çdo muaj, edhe këtë herë astrologia Meri Shehu e ftuar tek “Rudina” zbuloi renditj

Postuar: 10/12/2019 - 12:27

Të gjithë ju që do e shikoni do ngeleni të habitur nga performanca e këtij vogëlushi.