BREAKING NEWS

Pse samiti BE-Ballkani Perëndimor po bëhet në Tiranë? Ish ministri i Drejtësisë zbardh detajet dhe zbulon prapaskenat

Pse samiti BE-Ballkani Perëndimor po bëhet në Tiranë? Ish
x
BREAKING NEWS

“Kjo është e turpshme”, Alfred Cako plas deklaratën ‘bombë’: Samiti i nesërm, përpjekja e fundit e BE për të eliminuar...

“Kjo është e turpshme”, Alfred Cako plas deklaratën
x
BREAKING NEWS

“Primaret ishin të mrekullueshme”/ Ylli Rakipi i ndërpret entuziazmin Flamur Nokës: Kur trukohen janë maskaradë, mos më trego mua...

“Primaret ishin të mrekullueshme”/ Ylli Rakipi i ndërpret
x
BREAKING NEWS

U tërhoq nga Primaret për Bashkinë e Tiranës, nuk përmbahet Evi Kokalari, sulmon ashpër Alimehmetin

U tërhoq nga Primaret për Bashkinë e Tiranës, nuk
x
BREAKING NEWS

Belind Këlliçi kandidati zyrtar i PD-së për Bashkinë e Tiranës, vjen reagimi i menjëhershëm i Metës

Belind Këlliçi kandidati zyrtar i PD-së për Bashkinë
x
BREAKING NEWS

Dash Sula lë vajin e ullirit te vendi i Ramës: Pije se e ke nga ullinjtë e Saliut

Dash Sula lë vajin e ullirit te vendi i Ramës: Pije se e ke nga
x
BREAKING NEWS

Kandidat zyrtar i PD-së për Tiranën, reagon Belind Këlliçi dhe habit me deklaratën: Ilir Alimehmeti do të jetë...

Kandidat zyrtar i PD-së për Tiranën, reagon Belind
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi? ‘Kokë më kokë’ me Belind Këlliçin, Ilir Alimehmeti tërhiqet papritur nga balotazhi i Primareve të Tiranës

Çfarë ndodhi? ‘Kokë më kokë’ me Belind
x

Lifestyle

E pabesueshme! Shokohen mjekët nga ajo çfarë i gjejnë gruas në bark dhe tregojnë arsyen e këtij vendimi të rëndë (Foto)

E pabesueshme! Shokohen mjekët nga ajo çfarë i gjejnë

Një rast i rrallë mjekësor ka ndodhur në Irlandë. 50 bateri janë hequr nga stomaku i një gruaje të cilët ajo dyshohet se i kishte gëlltitur duke dashur me qëllim ta lëndojë veten.

Këtë e bënë të ditur Gazeta Mjekësore irlandeze në një artikull të botuar më 15 shtator. Gruaja 66-vjeçare u trajtua Spitalin Universitar St. Vincent.

Skaneri me rreze X zbuloi se në barkun e saj ndodheshin një mori baterish, por fatmirësisht asnjë bateri nuk tregoi shenja të dëmtimit strukturor, nuk dukej se po e pengonte traktin e saj gastrointestinal.

Mjekët zbuluan se stomaku, i tërhequr poshtë nga pesha e baterive, ishte zgjeruar dhe shtrirë në zonën mbi kockën pubike.

Ekipi mjekësor kreu një ndërhyrje kirukgjikale në stomakun e saj ka bërë të mundur heqjen e tyre.

E pabesueshme! Shokohen mjekët nga ajo çfarë i gjejnë