BREAKING NEWS

A do ketë pasoja për Ramën? Habit eksperti: Mund të ketë hetime nëse...

A do ketë pasoja për Ramën? Habit eksperti: Mund të
x
BREAKING NEWS

Rama korruptoi McGonigal-in? Gazetari amerikan zbulon se çfarë po bën FBI me këtë çështje

Rama korruptoi McGonigal-in? Gazetari amerikan zbulon se çfarë po
x
BREAKING NEWS

Skandali i McGonigal, gazetari Hoxha zbulon çfarë po ndodh me kryeministrin: Rama ka anuluar aktivitetet, që nga e mërkura...

Skandali i McGonigal, gazetari Hoxha zbulon çfarë po ndodh me
x
BREAKING NEWS

A është Agron Neza agjent i FBI? Gazetari amerikan zbardh prapaskenat

A është Agron Neza agjent i FBI? Gazetari amerikan zbardh prapaskenat
x
BREAKING NEWS

Arrestimi i ish-agjentit/ Gazetari amerikan zbardh detaje të reja: E dashura e McGonigal i dërgoi e-mail FBI, kërkoi hetimin e tij

Arrestimi i ish-agjentit/ Gazetari amerikan zbardh detaje të reja: E
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e Shëndetësisë del me njoftimin e rëndësishëm për qytetarët

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e
x
BREAKING NEWS

Flamur Noka zbardh një tjetër pjesë të dosjes së McGonigal dhe plas deklaratën e fortë: FBI ka përgjuar Ramën, ka në dorë biseda...

Flamur Noka zbardh një tjetër pjesë të dosjes së
x
BREAKING NEWS

Çështja “Gërdeci”, avokati Beqiri zbërthen lëvizjet e Shkëlzen Berishës: Ja zyrat ku hyri për të...

Çështja “Gërdeci”, avokati Beqiri zbërthen
x

Lifestyle

E rrallë/ Vendoset autobus special për qentë në këtë vend, zbulohen pronarët (Video)

E rrallë/ Vendoset autobus special për qentë në

Besoni apo jo, ka një autobus vetëm për qen në Alaskë. Bashkëshortët Lee dhe Moo Thompson kanë krijuar një biznes për të ruajtur kafshët shtëpiake dhe një pjesë e shërbimit është të marrësh qentë me autobus nga shtëpia e tyre.

Ndërsa biznesi i tyre me firmën Mo Mountain Mutts filloi të zgjerohej, ata kuptuan se kishin nevojë për një mjet transporti për të marrë kafshët e tyre më shpejt. Një video e qenve që hipin në një autobus dhe ulen në vendet e tyre në Skagway, Alaska është bërë virale me mbi 50 milionë shikime në TikTok, raportoi Washington Post.

Videot kanë tërhequr shumë vëmendje në rrjetet sociale. Ata kanë mbi 237.000 ndjekës në Instagram dhe 1.3 milion ndjekës në TikTok.