Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

E shpërfytyruan me acid, Vilma Dule jep lajmin e madh: Ja ç'më ka ndodhur pas pesë vitesh

Postuar: 11/09/2018 - 10:22

Vajza nga Vlora, Vilma Dule, e cila u sulmua me acid më 27 gusht 2013, teksa po dilte nga shtëpia e saj, ka dhënë një lajm të mirë pë rtë gjithë ata që e kanë ndjekur historinë e saj të dhimbshme.

 
31-vjeçarja e cila punonte menaxhere e burimeve njerëzore pranë një call center-i në Tiranë, u është nënshtruar ndërhyrjeve të shumta kirurgjikale dhe është larguar përfundimisht nga Shqipëria.
 
Ajo vazhdimisht është munduar të japë mesazhe të rëndësishme që lidhen me vazhdimësinë e jetës dhe mosdorëzimin deri në fund.
 
Ndërkohë, dje Vilma ka dhënë lajmin e madh: Ajo është drejt shërimit!
 
“Luftëtarë kush e mban mend filmin Robocop? Ja pra, versioni im i Robocop-it është ky në foto. Pesë vjet të gjata duke veshur 24 orë ne 24 keto maska e buste dhe falë tyre sot jam drejt shërimit.
 
Miqtë e mi më quajnë “V” kështu që ju sot mund të më flisni “V-bocop”. Përqafime për ju Luftëtarët e mi të preferuar”, shkruan Dule.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/07/2019 - 23:45

Nëse veç keni dashur ta dini se si do të dukeni pas 30-40 viteve, atëherë tani këtë jua mundësoi aplikacioni i famshëm FaceApp.

Postuar: 18/07/2019 - 20:28

Tregohuni të kujdesshëm që gjithçka ta konsumoni në sasinë e duhur.

Postuar: 18/07/2019 - 20:20

Ngjarje të tilla janë mjaft të rralla.

Postuar: 18/07/2019 - 19:43

Një grua ka humbur jetën pasi ka rënë nga kati i nëntë i një ndërtese, ndërsa po kryente marrëd

Postuar: 18/07/2019 - 19:05

Një peshkatar ka gjetur në det një shishe që mbante brenda një letër të shkruar 50 vite më parë

Postuar: 18/07/2019 - 18:26

Kur zbuloi se e shoqja kishte të dashur, humbi toruan dhe pasi zbuloi rivalin në dashuri, mori nj

Postuar: 18/07/2019 - 18:14

Ky rast i pazakontë i një gruaje nga Britania e Madhe është bërë viral në rrjet.