Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

E thotë studimi: Baballarët që kanë vajza jetojnë më gjatë

Postuar: 15/11/2019 - 12:44

Përveç lajkave, fjalëve të shumta dhe çapkënllëqeve vajzat të zgjatkan edhe jetën. Kështu thotë një studim i kohëve të fundit. Studimi u krye nga Universiteti Jagiellonian dhe në shqyrtim u morën 4310 njerëz specifikisht 2147 nëna dhe 2163 baballarë.

Sa më shumë vajza, aq më gjatë jetojnë baballarët, specifikisht 74 javë më shumë për çdo vajzë. Kurse tek nënat nuk ka këtë ndikim. Sa më shumë fëmijë, aq më jetëshkurtër janë nënat, sipas këtij studimi. Kurse sipas një tjetri, gratë pa fëmijë jetojnë më gjatë dhe janë më të lumtura.

Kështu që sa për baballarët që vdesin për një djalë, tjetër herë me vajzë!

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 07/12/2019 - 21:57

Mund të tingëllojë si gjëja më absurde që keni dëgjuar së fundmi, por po, është e vërtetë. Një banane e ngjitur në mur me ngjitës doli në shitje në Art Basel Miami Beach për 120.000 dollarë.

Postuar: 07/12/2019 - 11:26

Informacionet e shumta që vijnë nga një takim i afërt i sondës së NASA-s me Diellin, u jep shke

Postuar: 07/12/2019 - 10:28

Sitio Pariahan, është një fshat bregdetar në Filipine që dikur ishte ishull, dhe tani është thu

Postuar: 07/12/2019 - 09:38

Simbol i Vitit të Ri kinez është Miu, ndërsa ky vit do të jetë plot surpriza.

Postuar: 06/12/2019 - 17:26

Flitet shumë sot në internet për respektimin e të kufijve me të tjerët, dhe kjo duhet të vlejë