BREAKING NEWS

“Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë”/ Artan Hoxha flet me emra dhe plas ‘bombën’: Do goditet shumë lartë! SPAK më ka thirrur dhe mua të dëshmojë për këtë dosje!

“Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë”/
x
BREAKING NEWS

Konflikti me kryebashkiakun Dritan Leli dhe drejtorit të bashkisë që përfundoi të shoqëruar në polici/ Reagon ‘flakë për flakë’ UKV, sqaron gjithë situatën

Konflikti me kryebashkiakun Dritan Leli dhe drejtorit të bashkisë
x
BREAKING NEWS

Ndizen gjakrat, Basha i hedh dorashkën me dosjen kriminale të amerikanëve, Berisha paralajmëron me shkarkimin e kreut të PD, Fieri sfida e radhës

Ndizen gjakrat, Basha i hedh dorashkën me dosjen kriminale të
x
BREAKING NEWS

Milaim Zeka paralajmëron arrestimin e Berishës, Roland Bejko akuzon ish-kryeministrin se po tenton grusht shteti brenda partisë

Milaim Zeka paralajmëron arrestimin e Berishës, Roland Bejko akuzon
x

Lifestyle

E thotë studimi: Ky shkak i ndarjes dhemb më shumë

E thotë studimi: Ky shkak i ndarjes dhemb më shumë

Natyrisht, asnjë ndarje nuk kalon pa dhimbje por dhe në rastet kur çiftet ndahen, është e vështirë për partnerët ta menaxhojnë atë. Por ka një arsye që i bën ata të ndihen më keq.

Universiteti Cornell kreu një studim me 600 pjesëmarrës, të cilët u pyetën mbi arsyen e ndarjes që ishte më e dhimbshme për ta. Shumica zbuluan se kishin përjetuar një dhimbje më të madhe kur partneri i tyre i la për një person tjetër.

Përkundrazi, në divorcet ku nuk kishte palë të treta, ato ishin relativisht më të lehta. Prandaj kërkimet kanë treguar se refuzimi për dikë tjetër dëmton shumë më tepër në një divorc sesa shkaqet e tjera që nuk përfshijnë një palë të tretë.