BREAKING NEWS

Arti në zi/ Aktori i njohur gjendet i varrosur në kopshtin e shtëpisë (Emri)

Arti në zi/ Aktori i njohur gjendet i varrosur në kopshtin e
x
BREAKING NEWS

"Çmendet" moti/ Përmbytet Tirana, rrugët mbulohen nga inertet dhe uji (Video)

"Çmendet" moti/ Përmbytet Tirana, rrugët mbulohen nga
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë/ Humb jetën nga kanceri gazetarja e njohur (Emri+Foto)

Lajm i trishtë/ Humb jetën nga kanceri gazetarja e njohur (Emri+Foto)
x
BREAKING NEWS

"Çmendet" moti në Tiranë, shkarkime elektrike dhe stuhi e pazakontë shiu (Video)

"Çmendet" moti në Tiranë, shkarkime elektrike dhe
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha tregon se çfarë do të bënte ndryshe në PD, ja vendimi që duhej të merrte kur Berisha u shpall 'non grata'

Lulzim Basha tregon se çfarë do të bënte ndryshe në
x
BREAKING NEWS

A do të ketë protesta? Lulzim Basha bën thirrjen e rëndësishme për qytetarët

A do të ketë protesta? Lulzim Basha bën thirrjen e
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha reagon ndaj akuzave të bëra nga Sali Berisha

Lulzim Basha reagon ndaj akuzave të bëra nga Sali Berisha
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha tregon arsyet e rikthimit pas dorëheqjes së Alibeajt nga PD-ja

Lulzim Basha tregon arsyet e rikthimit pas dorëheqjes së Alibeajt nga
x

Lifestyle

E zbulon Forbes: Njerëzit më të pasur në botë u përkasin këtyre shenjave horoskopi

E zbulon Forbes: Njerëzit më të pasur në botë u

Forbes shpesh publikon listat e njerëzve më të suksesshëm në planet, bazuar në moshën, gjininë ose vetëm sasinë e parave që kanë fituar.

Peshorja

Peshorja është shenja më e zakonshme e zodiakut mes miliarderëve. Ka kuptim kur merrni parasysh aftësinë e tyre për t’u përshtatur, ndjekjen e perfeksionizmit dhe obsesionin e tyre me harmoninë. Peshoret duken, me prirjet e tyre natyrore, të krijuara për sukses. Një nga miliarderët më të famshëm dhe të suksesshëm të Peshores është Ralph Lauren.

Bricjapi

Bricjapët janë në krye të listës së miliarderëve më të pasur, së bashku me Jeff Bezos. Pronari i Amazon, ai është miliarderi më i pasur në botë dhe zotëron tiparet klasike të Bricjapit – elasticitetin dhe ambicjen.

Gaforrja

Gaforret njihen si shumë intuitivë dhe padyshim që e bëjnë mirë këtë intuitë. Themeluesi dhe CEO i SpaceX, Elon Musk është një kancer, dhe megjithëse Bezos së fundmi e rrëzoi atë si miliarderin numër një, ai është ende përreth – pasuria e tij është e sigurt.

Akrepi

Themeluesi i famshëm i Microsoft, Bill Gates, është një Akrep. Akrepat janë të guximshëm, të vendosur dhe krijues – si Gates – sepse ju duhet të keni disa nga ato karakteristika për të krijuar një kompani të asaj madhësie.