BREAKING NEWS

“Do të nisë së shpejti”, Spartak Ngjela paralajmëron lëvizjen që do të luftojë korrupsionin politik në nivele të larta: Do jetë fundi i...

“Do të nisë së shpejti”, Spartak Ngjela
x

Lifestyle

Efektet e pabesueshme të kripës në shampon e flokëve

Efektet e pabesueshme të kripës në shampon e flokëve

Një eksperiment i kryer së fundmi tregon se kripa kontrollon funksionimin e gjëndrave.

Mjaftojnë vetëm dy lugë çaji kripë në shampo dhe rezultatet do të jenë të dukshme që nga aplikimi i parë.

Kripa arrin të luftojë zbokthin, aq të urryer nga të gjithë, duke nxitur qarkullimin e gjakut në lëkurën e kokës, gjithashtu stimulon rritjen e flokëve dhe parandalon rënien e tyre.

Në treg ju mund të gjeni shumë lloje të kripës. Çdo lloj kripe përmban klorid natriumi. Ajo që rekomandohet më shumë se çdo tjetër është kripa e detit, pasi ajo mbetet më e dobishme për flokët.