BREAKING NEWS

Aksionerë serbë në Portin e Durrësit? Alabbar zbulon se kush 'fshihet' pas kompanisë 'Eagle Hills'

Aksionerë serbë në Portin e Durrësit? Alabbar zbulon se kush
x
BREAKING NEWS

Pse vendosi të investojë në Shqipëri? Alabbar nuk 'hesht' më dhe e tregon hapur: Në Francë, Gjermani apo në Angli...

Pse vendosi të investojë në Shqipëri? Alabbar nuk
x
BREAKING NEWS

"Qesharake, me një kërkim në...", Alabbar bën reagimin e fortë pas debateve për Portin e Durrësit

"Qesharake, me një kërkim në...", Alabbar bën
x
BREAKING NEWS

Vetëm pak ditë pas vizitës në Tiranë, Presidenti i Azerbajxhanit njofton vendimin e minutës së fundit

Vetëm pak ditë pas vizitës në Tiranë, Presidenti i
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh? Ministria del me njoftimin e rëndësishëm dhe zbardh detajet e fundit

Çfarë po ndodh? Ministria del me njoftimin e
x
BREAKING NEWS

Zhduket papritur 14 vjeçarja shqiptare në Greqi, detajet e fundit rreth të miturës (FOTO-EMRI)

Zhduket papritur 14 vjeçarja shqiptare në Greqi, detajet e fundit
x
BREAKING NEWS

Grabisnin me dhunë të rinjtë që konsumonin kanabis, ja dy efektivët e arrestuar nga policia (FOTO)

Grabisnin me dhunë të rinjtë që konsumonin kanabis, ja dy
x
BREAKING NEWS

Pjesë e bandës famëkeqe të ‘Eskos’, ja kush janë 10 shqiptarët e arrestuar në Greqi (EMRAT+FOTO)

Pjesë e bandës famëkeqe të ‘Eskos’, ja kush
x

Lifestyle

Ekspertët e njohur e pohojnë: Këto janë vitet më të mira për t'u martuar, atëherë shumica e martesave kanë sukses

Ekspertët e njohur e pohojnë: Këto janë vitet më

Sipas ekspertëve Tom Griffiths dhe Brian Christian, martesa bëhet më së miri në moshën 26.

Interpretimi i tyre thotë se kur arrini 37 për qind të një qëllimi, ju keni arritur pikën perfekte për të ekzekutuar planin tuaj; dmth, nëse një person mesatar kërkon gjysmën e tij më të mirë midis moshës 18 dhe 40 vjeç, atëherë mosha ideale është 26 vjeç, sepse deri atëherë ka kaluar 37 për qind e kohës totale të kërkimit.

Sipas kësaj teorie, nëse jeni më i ri ose më i madh se 26 vjeç, do të ziheni shumë shpesh me partnerin tuaj dhe lidhja thjesht nuk do të funksionojë.

Sigurisht, rregulli 37 për qind nuk është i përsosur dhe nuk llogarit faktin se midis moshës 18 dhe 40 vjeç shijet tona mund të ndryshojnë dhe ne mund të fillojmë të kërkojmë diçka ndryshe, por këta ekspertë argumentojnë se marrëdhënia është më shumë. Ka të ngjarë të jetë afatgjatë nëse realizohet në moshën 26 vjeçare.