Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ekspertët ngrenë alarmin/ Kujdes nga aplikacioni që ju transformon fytyrën (Ja qëllimet e fshehta të rusëve)

Postuar: 17/07/2019 - 13:43

FaceApp është një ka manitë e fundit në rrjetet sociale, por ekspertët po ngrenë alarmin. Ky aplikacion i cili është bërë viral kohët e fundit është projektuar nga ekspertët rusë në vitin 2017.

Shërbimi përdor inteligjencën artificiale për të redaktuar një foto të telefonit tuaj dhe e transformon imazhin tuaj lidhur me moshën, ngjyrën e flokëve si dhe ju ndryshon gjininë.

Por ekspertët janë të shqetësuar për një klauzolë të dyshimtë lidhur me të, i cili mund të hyjë, të ruajë imazhet nga rrotulla e kamerës, pa lejën tuaj.

Face App është aktualisht një nga aplikacionet më të shkarkuara për iOS dhe Android.

Por me rritjen e popullaritetit, disa kanë ngritur pyetje rreth asaj se sa të sigurt janë të dhënat tona të përdoruesit dhe çfarë bën me fotot e përdoruesit.

Termat dhe kushtet e aplikacionit në thelb i japin FaceApp qasje për të përdorur, modifikuar, përshtatur dhe publikuar çdo imazh që ju ofroni.

FaceApp lejohet të përdorë emrin tuaj, emrin e përdoruesit ‘ose ndonjë ngjashmëri të dhënë’ në çdo format medial pa kompensim dhe nuk do të keni ndonjë aftësi për ta hequr atë ose për të ankuar për të.

Gjithashtu nuk do t’ju kompensojë për këtë material dhe do të mbajë imazhin shumë kohë pasi të keni fshirë aplikacionin. Përdoruesit e Twitter kanë theksuar gjithashtu origjinën ruse të aplikacioneve - FaceApp është në pronësi të një kompanie, Wireless Lab, e cila është e bazuar në Shën Petersburg.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/08/2019 - 20:54

Format dhe llojet e këmbës janë nga më të ndryshmet dhe janë pikërisht gishtat ata që përcaktojnë nëse këmba duket bukur apo më pak e hijshme.

Postuar: 23/08/2019 - 19:49

Prej disa ditësh, pylli gjigant i Amazonës është mbuluar nga flakët.
 

Postuar: 23/08/2019 - 19:35

Përvojë që nuk do harrohet do jetë për një çift nga Vietnami hera e parë që kryen marrëdhënie sek

Postuar: 23/08/2019 - 19:01

Meshkujt dhe femrat mund që ta zbulojnë lehtë se kanë apo jo mungesë seksi.

Postuar: 23/08/2019 - 18:40

Peshkatarët në Australi janë përballur me një situatë të pazakontë, teksa ishin duke peshkuar në

Postuar: 23/08/2019 - 18:30

Është e kotë ta mohosh, në çdo marrëdhënie, madje edhe aty ku dashuria triumfon si sovran, jeta i

Postuar: 23/08/2019 - 17:36

Nëse mendoni se gratë që bëjnë seks më mirë simbolizohen nga femra e bukur dhe joshëse, gaboheni.