Lajme të tjera
BREAKING NEWS

‘Ilir Meta kërcënon kryeministrin me vrasje’, Frrok Çupi lëshon ‘bombën’: Presidentit t’i hiqet …

‘Ilir Meta kërcënon kryeministrin me vrasje’, Frrok
x

Lifestyle

Nëna piu drogë para se ti jepte gji, foshnja 2 muajshe vdes nga overdoza (Deklarata shokuese para Policisë)

Nëna piu drogë para se ti jepte gji,  foshnja 2 muajshe vdes nga

Një nënë është arrestuar pasi u zbulua se foshnja e saj kishte vdekur nga overdoza.Ashlee Rochelle Rans piu metafetaminë përpara se ti jepte gji fëmijës dhe droga kaloi tek foshnja me anë të qumështit.

Foshnja u gjet e vdekur në banesë nga policia dhe mjekët pasi 36-vjeçarja nga Indiana njoftoi ambulancën.Fillimisht ajo i tha policisë se u rrokullis aksidentalisht sipër fëmijës ndërsa po flinte gjumë por më vonë pranoi se përdori metafetaminë dy ditë para vdekjes së fëmijës së saj.

Megjithatë, rezultati i autopsisë tregoi se ajo po gënjente.Rans u arrestua më 14 janar dhe u akuzua për neglizhencë me pasojë vdekjen.

Sipas një autopsie, foshnja e quajtur Nevaeh Hope, ishte vrarë nga “dehje akute metamfetamine dhe mënyra e vdekjes ishte vetëvrasje”.

Ajo aktualisht është në paraburgim në burgun e Qarkut Marshall, sipas ËNDU.Nëse dënohet mund të përballet me 40 vjet burg.