Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Është gabim i ‘pafalshëm’! Këto janë ​​​​​​​5 produktet që dëmtojnë organizmin nëse i hamë në kohën e gabuar

Postuar: 17/08/2019 - 22:14

Sa herë kemi dëgjuar këshilla nga prindërit "ha një banane para se të shkosh në punë" ose "mos dil nga shtëpia pa pirë një gotë qumësht".

Pavarësisht qëllimit të mirë të prindërve, që kurrsesi nuk na e duan të keqen, këto dy këshilla më të tepër se të vlefshme janë të dëmshme. Bright Side na ka listuar disa ushqime që jemi mësuar t'i konsumojmë gjithmonë në orare të caktuara, duke menduar se kjo do të na ndihmojë në organizëm, por e kemi ditur gjithnjë gabim.

Banane-Jo para orës 10:00 të mëngjesit

 Oriz-Më shumë në drekë, më pak në darkë

Qumësht-Një gotë para se të flini gjumë

Mishi-Kurrsesi 3 orë para se të shtiheni për të fjetur

​​​​​​Djathi-Nëse keni kile të tepërta, një copë djathë para gjumi është gabim i "pafalshëm"​​​​​​​

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/09/2019 - 20:02

Planeti i zbuluar kohët e fundit nga Nasa , i ngjashëm me tokën quhet Kepler- 452B dhe ndodhet ja

Postuar: 17/09/2019 - 19:58

Policia në SHBA thotë se një çift kanë kryer seks në makinën e policisë pasi u arrestuan teksa ng

Postuar: 17/09/2019 - 15:42

Një mësues nga fshati Greme e Komunës së Ferizaj shihet duke dhunuar në orë të mësimit një nxënës

Postuar: 17/09/2019 - 09:08

Jo të gjithë miqtë me përfitime janë aq me fat sa të bien në dashuri, kështu që shijoni momentin.

Postuar: 16/09/2019 - 15:57

Një nënë me tre fëmijë ka kaluar më shumë se tre javë në spital dhe ra në koma pasi iu shfaq sëmu