BREAKING NEWS

Arrestimet në Tiranë e Jug të vendit, në pranga dhe burri i kandidates së PS për deputet/ Ardi Veliu në konferencë urgjente: Operacioni u shtri në disa qarqe, 6 muaj hetime, ja të arrestuarit!

Arrestimet në Tiranë e Jug të vendit, në pranga dhe burri i
x

Lifestyle

Është gabim i ‘pafalshëm’! Këto janë ​​​​​​​5 produktet që dëmtojnë organizmin nëse i hamë në kohën e gabuar

Është gabim i ‘pafalshëm’! Këto janë

Sa herë kemi dëgjuar këshilla nga prindërit "ha një banane para se të shkosh në punë" ose "mos dil nga shtëpia pa pirë një gotë qumësht".

Pavarësisht qëllimit të mirë të prindërve, që kurrsesi nuk na e duan të keqen, këto dy këshilla më të tepër se të vlefshme janë të dëmshme. Bright Side na ka listuar disa ushqime që jemi mësuar t'i konsumojmë gjithmonë në orare të caktuara, duke menduar se kjo do të na ndihmojë në organizëm, por e kemi ditur gjithnjë gabim.

Banane-Jo para orës 10:00 të mëngjesit

 Oriz-Më shumë në drekë, më pak në darkë

Qumësht-Një gotë para se të flini gjumë

Mishi-Kurrsesi 3 orë para se të shtiheni për të fjetur

​​​​​​Djathi-Nëse keni kile të tepërta, një copë djathë para gjumi është gabim i "pafalshëm"​​​​​​​