Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Është shumë e rëndësishme të kërkosh ndihmë, 8 shenjat që provojnë se jeni të varur pas marrëdhënieve seksuale

Postuar: 12/11/2019 - 23:44

Është shumë e rëndësishme të kërkosh ndihmë, pasi mund të shkatërrojë marrëdhënien tuaj, karrierën apo edhe shëndetin mendor.

Më poshtë, ju listojmë tetë shenjat që paralajmërojnë se jeni të varur ndaj seksit:

Fantazitë seksuale dalin jashtë kontrollit

-Bëni sjellje të caktuara seksuale, që nuk i shijoni aspak dhe në fund ndjeni fajtor edhe të penduar;

-Mastubimi – Nuk ka një përgjigje të saktë se kur po e teproni me masturbimin, por në momentin që ndikon në jetën tuaj, zilet e alarmit duhet të këmbojnë;

-Keni tentuar, por dështuat të ulni urinë ndaj sjelljeve seksuale;

-Përdorni seksin për t’u arratisur nga probleme si vetmia, depresioni, ankthi dhe stresi;

-E vendosni veten në situata të rrezikshme – lidhje jashtëmartesore, seks i pambrojtur.

-Eksitohesh nga seksi me të mitur, vetëm për të përmbushur fantazinë seksuale;

-Ke vështirësi të krijosh dhe të mbash një marrëdhënie të shëndetshme.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 06/12/2019 - 13:10

Valët e mëdha të nxehtësisë po marrin një numër të madh në vendet e pasura dhe të varfra.
 

Postuar: 05/12/2019 - 10:42

Shkencëtarët kanë gjetur provat e para ndonjëherë të një planeti që rrotullohet nga një ylli të

Postuar: 05/12/2019 - 09:42

Një uellsian dëmtoi rëndë një Porsche 911 GT2 RS menjëherë pasi doli nga shitorja për ta provuar.

Postuar: 05/12/2019 - 07:09

Ky është horoskopi për ditën e enjte 5 dhjetor 2019 që Noa.al sjell për ju.

Postuar: 04/12/2019 - 22:57

Një tërmet i fuqishëm dhe me pasoja katastrofike goditi vendin javën që lamë pas.

Postuar: 04/12/2019 - 20:53

Dashuria e vërtetë nuk është e lehtë për tu gjetur.