Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Facebook ndaloi së funksionuari, nuk do ta besoni çfarë i kanë bërë një grup njerëzish policisë mbrëmë

Postuar: 14/03/2019 - 19:39

 Aq shumë janë mërzitur përdoruesit e rrjetit social Facebook për problemet, sa në Zelandën e Re shumë qytetarë kanë telefonuar policinë.

Gjigandi i rrjeteve sociale me themelues Mark Zuckenbergun, pati probleme gjatë ditës së djeshme por edhe sot. Oficerët e policisë bënë thirrje që të mos bllokonin numrin e emergjencës.

Në mesazhin e organeve të rendit thuhet: “Ne e dimë që rrjetet sociale facebook dhe instagram nuk janë duke funksionuar, për këtë problem edhe ne nuk mund të bëjmë gjë. Po ju paralajmërojmë që për shqetësime të tilla të mos i drejtoheni policisë”.

Ende nuk është dhënë një shpjegim për arsyen e kësaj ndërprerjeje masive, por në përgjigje të thashethemeve që nisen të qarkullojnë, kompania u përpoq të sqaronte se problemet nuk ishin pasojë, siç thuhet, e një sulmi kibernetik të njohur si DDoS –që përfshin shenjëstrimin e një shërbimi me volum jashtëzakonisht të lartë aktiviteti. 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 21/05/2019 - 15:59

Së fundmi kudo në mediat e huaja është bërë publike historia e një mjeku shqiptar që jeton në Perugia të Italisë i cili teksa ishte duke u martuar ka lënë në mes dasmën e tij për t’i dhënë ndihmën e parë një zon

Postuar: 21/05/2019 - 12:55

Pse të shqetësoheni dhe të bëni një test për koeficientin e inteligjencës kur mund ta studioni

Postuar: 21/05/2019 - 07:03

Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si d

Postuar: 20/05/2019 - 23:35

Astrologët thonë se shenjat e Peshores dhe Bricjapit, janë dy shenjat që kanë lindur me fat.

Postuar: 20/05/2019 - 18:09

Një skandal me natyrë seksuale ka ndodhur një shkollë të mesme në Kolumbi.

Postuar: 20/05/2019 - 07:07

Dashi