BREAKING NEWS

Përditësimi zyrtar/ Rritet sërish numri i të prekurve me Covid-19, Ministria zbulon shifrat e 24 orëve të fundit

Përditësimi zyrtar/ Rritet sërish numri i të prekurve me
x

Lifestyle

Çfarë do ndodhë me njerëzit që kanë lokale dhe biznese? Astrologia e famshme ka një këshillë: Na kanë hedhur të gjithëve në det, përpiquni që...

 

 

Çfarë do ndodhë me njerëzit që kanë lokale dhe

Astrologia më e famshme, Susan Miller, ditën e djeshme ka bërë në Instagram një videolive me ndjekësit e saj.Pyetjet drejtuar saj kanë qenë të shumta, dhe sigurisht nuk kanë munguar ato që lidhen me situatën e vështirë që po jetojmë të gjithë.Astrologia tha se ky nuk është një vit i favorshëm, prandaj të gjithë duhet të përgatitemi dhe të bëjmë kujdes me vendimet që do të marrim.

"Së pari, kjo krizë erdhi nga Plutoni, një planet i fuqishëm që merret me rregullimin e çështjeve kryesore financiare, tubimeve njerëzore dhe viruseve. Këtë vit, Plutoni dhe Bricjapi do të udhëtojnë së bashku, një gjë e rrallë që ndodh një herë në 13 vjet. Jupiteri është zakonisht një i lumtur, planeti bujar, por në këtë rast, Jupiteri është duke e ndërlikuar problemin. Jupiteri njihet për zgjerimin e gjithçkaje që prek. Me fjalë të tjera, Jupiteri jep dimensione të tjera për efektin e Plutonit.

Plutoni dhe Bricjapi takohen çdo 13 vjet. Sigurisht që nuk do të kemi viruse çdo 13 vjet, por Plutoni kërkon një problem për ta sjellë atë në vëmendjen tonë. Nëse Plutoni nuk gjen ndonjë gjë të rëndësishme për të na thënë, ne e kalojmë atë lehtësisht. Në këtë rast, jo.

Jupiteri dhe Plutoni do të takohen tre herë gjatë vitit 2020: në 4 Prill, 30 Qershor, 12 Nëntor.

Kjo më thotë që virusi do të përsëritet në pranverë, veçanërisht në mars, prill dhe gjysmën e parë të majit. Do të dobësohet gjatë verës. Nuk besoj se Covid-19 do të zhduket, por do të kthehet në shtator, nëntor dhe do të zgjasë deri në dhjetor. E di që do të mërziteni kur të lexoni se virusi mund të kthehet, por është një gjendje që duhet t'i përshtatemi. E pranoj se mund të jem i gabuar. Shpresoj se kam gabuar”, shprehet ajo.

Miller me ndjekësit ka shuar kurjozitetin e të gjithëve se çfarë do ndodhë me bizneset në kohën e koronavirusit.

 “Na kanë hedhur të gjithëve në det dhe kur je duke u mbytur duhet thjesht të përpiqesh të notosh. Në këtë rast të gjithë ata që kanë një biznes të tillë duhet të mësohen të adaptohen. I zgjuar është ai që adaptohet. Të gjejnë mënyrën të bëjnë diçka nga e cila mund të përfitojnë këtë kohë. Kafenetë dhe restorantet deri në dhjetor nuk do të kenë mundësi të jenë fitimprurëse apo edhe thjesht të punojnë”, shprehet astrologia.