BREAKING NEWS

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat, ja sa raste të reja ka pasur në 24 orët e fundit

Covid-19 në Shqipëri/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Vdes 33-vjeçari në Sarandë, dyshimet e para

Vdes  33-vjeçari në Sarandë, dyshimet e para
x
BREAKING NEWS

Hajduti i grabit makinën ministrit shqiptar, si tentoi të arratisej nga pika kufitare e Morinës

Hajduti i grabit makinën ministrit shqiptar, si tentoi të arratisej
x
BREAKING NEWS

Rikthehen temperaturat e larta në Shqipëri, ja sa mund të zgjasë

Rikthehen temperaturat e larta në Shqipëri, ja sa mund të
x
BREAKING NEWS

Foto/ Ekzekutuan Brilant Martinaj në atentatin në Fushë-Krujë, zbardhen detaje të reja, ja makina e përdorur nga autorët

Foto/ Ekzekutuan Brilant Martinaj në atentatin në
x
BREAKING NEWS

Stoltenberg takon Vuçiçin dhe e paralajmëron: Kemi rritur praninë ushtarake në veri të Kosovës, do veprojmë nëse...

Stoltenberg takon Vuçiçin dhe e paralajmëron: Kemi rritur
x
BREAKING NEWS

Çmimet e larta/ Ish-presidenti Meta i bën thirrjen e fortë qeverisë: Ulni çmimin e karburanteve, jepini fund rrjepjes

Çmimet e larta/ Ish-presidenti Meta i bën thirrjen e fortë
x
BREAKING NEWS

10 ditë i ‘zhdukur’ më i kërkuari i botës së krimit, edhe SHISH ngrihet në këmbë në kërkim të Ervis Martinajt! Kontrollohen bazat në 5 qytete, ja çfarë po tentohet përmes qelizave telefonike

10 ditë i ‘zhdukur’ më i kërkuari i botës
x

Lifestyle

Çfarë do të ndodhë me shenjat e Horoskopit? Këto janë ngjarjet e rëndësishme astrologjike të korrikut

Çfarë do të ndodhë me shenjat e Horoskopit? Këto

Mirë se vini në gjysmën e dytë të 2022! Ndërsa shënojmë daljet në kalendarët tanë për muajin korrik dhe përgatitemi për festat, zyrtarisht po kalojmë në gjysmën e dytë të vitit. Vëmendja ndaj ngjarjeve të rëndësishme astrologjike të korrikut mund të na ndihmojë të shfrytëzojmë sa më shumë të gjithë aktivitetin planetar.

Retrogradi i Saturnit filloi më 4 qershor dhe do të përfundojë në 12 tetor, retrogradi i Jupiterit filloi më 28 korrik dhe do të përfundojë më 23 nëntor dhe retrogradi i Neptunit filloi më 28 qershor dhe do të përfundojë më 3 dhjetor.

Ne gjithashtu do të vazhdojmë të jemi thellë në ujërat e sezonit të Kancerit 2022 gjatë javëve të para të muajit, duke na frymëzuar të kërkojmë lidhje dhe rehati më të thella emocionale. Gjatë sezonit të Gaforres , i cili zgjat deri më 22 korrik, ndjeshmëritë tona janë të larta dhe emocionet tona janë të parat, ndaj sigurohuni që të nxirrni në pah anën tuaj më të ndjeshme dhe të gjeni mënyra për t’u kujdesur për zemrën tuaj.

Natyrisht, sezoni i Gaforres është në fuqi deri në të tretën e fundit të muajit, por ne do ta ndiejmë atë energji emocionale edhe më fort kur planeti i komunikimit Mërkuri të bashkohet me diellin në Gaforre më 5 korrik. Me Mërkurin në Gaforre, ne do të kemi një dëshirë më të madhe për të shprehur ndjenjat tona dhe për t’u mbështetur në intuitën tonë, dhe mund të jemi veçanërisht të ndjeshëm ndaj mënyrës se si i perceptojmë informacionet nga të tjerët.

Mërkuri nuk është i vetmi planet personal që bën lëvizje më 5 korrik: Marsi i orientuar drejt veprimit lë shenjën e Dashit dhe hyn në territorin e shenjës së tokës Demi në të njëjtën ditë. Kur Marsi është në Demin logjik dhe të qëndrueshëm, të gjitha shenjat do të ndihen më të kujdesshme dhe më realiste për mënyrën se si do të lëvizin drejt qëllimeve të tyre. Në vend që të nxitojmë në vijën e finishit, ne do të marrim një qasje të ngadaltë, por të qëndrueshme për të marrë atë që duam, e cila do të jetë një fllad i dobishëm ndërsa i afrohemi sezonit të nxehtë të verës.

Nuk duhet të harrojmë se kemi një tjetër super hënë të plotë të fuqishme që vjen e nxehtë ! Hëna e plotë e korrikut më 13 korrik lind në shenjën punëtore dhe pragmatike të Bricjapit dhe është këtu për të na ndihmuar të marrim seriozisht qëllimet tona. Kjo është hëna e parë e plotë e verës, dhe falë afërsisë së saj më të afërt se zakonisht me tokën, ajo do të duket më e madhe se një hënë e plotë mesatare.

Edhe diçka për romantikët e pashpresë: Afërdita hyn në Gaforre më 17 korrik, kur planeti i dashurisë, luksit dhe romancës do të bëhet super emocional. Gjatë muajit të fundit të Venusit te Binjakët, ne u ndjemë veçanërisht të dashuruar, argëtues dhe të relaksuar në marrëdhënie.

Edhe në një moment sezoni i kancerit përfundon dhe dielli hyn në Luanin magjepsës dhe magjepsës më 22 korrik dhe zyrtarisht e ndez nxehtësinë në verë. Sezoni i Luanëve i vitit 2022 do t’u sjellë të gjitha shenjave një ndjenjë optimizmi dhe një rritje të madhe në nivelet e besimit. Dielli është planeti sundues i Luanit në fund të fundit, ndaj është koha që të lëmë autenticitetin tonë të shkëlqejë! Përdoreni këtë fluks energjie të zodiakut të Luanit si një justifikim për të përqafuar superyllin tuaj të brendshëm dhe për të aktivizuar modalitetin tuaj të vajzës së nxehtë të verës.