BREAKING NEWS

“Hakerat po shantazhojnë”, Eksperti i IT bën paralajmërimin e fortë: Publikimet janë mesazhe, sulmi kibernetik vazhdon

“Hakerat po shantazhojnë”, Eksperti i IT bën
x
BREAKING NEWS

“Dëm katastrofik i privatësisë”/ Eksperti i kriminalistikës ngre alarmin dhe bën paralajmërimin e fortë: Bisedat e 506 mijë shqiptarëve në WhatsApp janë nxjerrë në shitje

“Dëm katastrofik i privatësisë”/ Eksperti i
x
BREAKING NEWS

SKANDALI në Qatar/ FIFA nis hetimet ndaj kombëtares serbe, vjen reagimi i ministrit të Jashtëm: Hipokrizi, Kosova pjesë e Serbisë!

SKANDALI në Qatar/ FIFA nis hetimet ndaj kombëtares serbe, vjen
x
BREAKING NEWS

Mbledhja e dy parlamenteve/ Vasili shpjegon pse braktisi seancën e përbashkët: Vëllezërit nga Kosova kanë paguar oligarkët për të ardhur në tokën amë! Ballkani Hapur tradhtia më e madhe

Mbledhja e dy parlamenteve/ Vasili shpjegon pse braktisi seancën e
x
BREAKING NEWS

“Protesta do mbahet para Kryeministrisë”, Berisha i bën thirrjen e fortë Bashkisë dhe e paralajmëron

“Protesta do mbahet para Kryeministrisë”, Berisha i bën
x
BREAKING NEWS

Presidenti Begaj merr vendimin, i jep nënshtetësinë shqiptare këngëtares Dua Lipa

Presidenti Begaj merr vendimin, i jep nënshtetësinë shqiptare
x
BREAKING NEWS

“Bojkotoi” seancën e përbashkët plenare, Berisha zbulon arsyen pse u largua nga parlamenti

“Bojkotoi” seancën e përbashkët plenare, Berisha
x
BREAKING NEWS

Rama merr fjalën në Kuvendin historik Shqipëri-Kosovë, deputetët e PD-së marrin vendimin e papritur! Çfarë ndodhi?

Rama merr fjalën në Kuvendin historik Shqipëri-Kosovë,
x

Lifestyle

Çfarë ndodhi? iPhone 14 nuk pati “bum” kërkese siç pritej, bien aksionet e Apple

Çfarë ndodhi? iPhone 14 nuk pati “bum” kërkese

Aksionet e Apple ranë me 4%  mes shqetësimeve rreth kërkesës për linjën më të fundit të iPhone-ve të kompanisë.

Apple (AAPL) thuhet se ka braktisur përpjekjet për të rritur prodhimin e linjës së saj të iPhone 14 me 6 milionë njësi në gjysmën e dytë të këtij viti pas kërkesës më të ulët se sa pritej, sipas një raporti të Bloomberg të martën duke cituar burime të paidentifikuara, po të njohura me problemin.

Kompania tani thuhet se po planifikon të prodhojë rreth 90 milionë njësi iPhone 14 në atë periudhë kohore, afërsisht në përputhje me një vit më parë, sipas raportit.

Apple nuk iu përgjigj menjëherë një kërkese për koment, raporton CNN.