BREAKING NEWS

Vijojnë përpjekjet! Pasi marrin udhëzimet nga Yuri Kim, përfaqësuesit e Këshillit Politik bëjnë një tjetër lëvizje

Vijojnë përpjekjet! Pasi marrin udhëzimet nga Yuri Kim,
x

Lifestyle

Fëmija më i fortë në botë? Vogëlushja mësoi të qëndrojë në këmbë në një moshë që askush s’do ta besonte

Fëmija më i fortë në botë? Vogëlushja mësoi

Një baba thotë se fëmija i tij mësoi të qëndrojë në këmbë në moshën tetëjavore, pasi sipas tij u frymëzua duke e parë teksa shikonte klipe me njerëz të fortë në “YouTube”.

Tezra Finn-Johnston, 31 vjeç dhe e dashura Emily Derrick, 23 vjeçe, që jetojnë në Kingsëood, Bristol, së pari vunë re forcën e vajzës së tyre kur dolën nga spitali.

Çifti pretendon që në atë fazë të hershme ajo ishte në gjendje të mbështeste kokën e saj.

Ajo lindi në 31 janar dhe peshonte vetëm 2.5 kg dhe peshonte më pak se 5% e bebeve të tjera në moshën e saj.

Tani 15-javëshe, Lula është në gjendje të qëndrojë në këmbë e pakontrolluar, duke mbështetur peshën e saj.

Ajo mund të jetë foshnja më e re që ka arritur arritjen, por për fat të keq shënimet mbahen vetëm për ata që janë në gjendje të ecin. Sipas rekordit botëror të Guinness, Reuben Robinson theu rekordet kur hodhi hapat e tij të parë vetëm kur ishte gjashtë muajsh.