BREAKING NEWS

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin Patric HO që i hapi ekspozitë dhe pazaret Duçka-McGonigal me biznesmenin e goditur nga SHBA

Ja dosja e re që rrezikon Edi Ramën, marrëdhënia me kinezin
x
BREAKING NEWS

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për tradhtinë ndaj Kosovës dhe lojërat me serbët, lëvizja kundër Albin Kurtit e dyshimtë, kërkojnë mbështetje për kryeministrin kosovar

“Senatorët” e PS i dalin kundër Edi Ramës për
x
BREAKING NEWS

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur KFOR në Veri të Kosovës dhe për të nxjerrë jashtë loje shtetin kosovar, skenar për ndërrimin e territoreve

Ja prapaskenat që po luan Edi Rama me qarqet serbe për të futur
x
BREAKING NEWS

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për të fundosur Shkëlzenin, ja informacionet “përvëluese”  që ka për djalin e Berishës që e implikojnë në aferën e “Gërdecit”, nga takimi në zyrë me një mafioz, tek gabimi i madh që i kushtoi jetën Kosta Treb...

Një dëshmitar i ri mund të zbarkojë në SPAK për
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër ministër, ja pse Sali Berisha sulmon Prokurorinë e Posaçme dhe kush është politikani që pritet të zëvendësojë Edi Ramën në krye të PS

“Bomba” e Spartak Brahos: SPAK do fundosë një tjetër
x
BREAKING NEWS

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga koha e Nikola Pashiç

Gazetari gjerman ironizon Ramën: Kryeministri më i mirë që
x
BREAKING NEWS

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më të mira në Shqipëri

Universiteti i Tiranës në top listën e 30 universiteteve më
x
BREAKING NEWS

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King Smith kërkon të nisë hetimi penal ndaj të korruptuarve, thirrje autoriteteve të vihen në lëvizje për vendimet e Londrës

Britanikët i tregojnë prangat Sali Berishës, ambasadori King
x

Lifestyle

"Fillimi për ndryshime të vogla", ja cila shenjë ka mbështetjen e yjeve sot

"Fillimi për ndryshime të vogla", ja cila shenjë ka

Dashi

Nëse gjatë ditës ju kërkohet të ndryshoni ofrues shërbimesh si energjia elektrike, telefoni apo të tjerë, dhe në veçanti të zgjidhni produkte bankare tërheqëse, ju këshillojmë të bëni kujdes përpara se ta bëni këtë pranoni.

Demi

Është koha për të ndërmarrë veprime dhe për të filluar zbatimin e ndryshimeve pozitive që e dini se ju nevojiten. Ju jeni futur në një ngarkesë të madhe pune dhe një sërë angazhimesh që ju kanë konsumuar kohën dhe energjinë.

Binjakët

Është krejtësisht normale të ndihemi të fikur ose të zhveshur herë pas here, edhe nëse ka shumë gjëra pozitive që ndodhin në jetën tonë. Ndonjëherë shqetësimet, stresi apo thjesht monotonia mund të ndikojnë në disponimin tonë.

Gaforrja

Është e vërtetë se ndryshimi ndonjëherë mund të sjellë frikë dhe pasiguri, veçanërisht kur nuk jemi mësuar të marrim vendime të mëdha. Megjithatë, fillimi me ndryshime të vogla në jetën tuaj të përditshme është një mënyrë e shkëlqyer për të kapërcyer këtë rezistencë dhe për të hapur veten ndaj përvojave të reja.

Luani

ne e kuptojmë plotësisht se ndiheni të frustruar me situatën në të cilën ndodheni aktualisht. Është e natyrshme të dëshironi të ndihmoni dhe të jeni të pranishëm në jetën e atyre që na interesojnë, por është e rëndësishme të mbani mend se secili individ ka hapësirën e vet dhe bën të tijën zgjedhjet.

Virgjëresha

Është e rëndësishme të ruhet një ekuilibër i shëndetshëm midis jetës individuale dhe jetës në çift. Është krejtësisht e natyrshme që dëshironi të kaloni kohë me njerëzit më të afërt, përfshirë partnerin tuaj, por është gjithashtu thelbësore që të merrni kohë për t’u kënaqur me aktivitetet tuaja dhe për të kultivuar interesat tuaja.

Peshorja

Është e vërtetë që jeta mund të jetë plot tension dhe ndonjëherë duket sikur gjithçka po ndodh me një ritëm marramendës. Megjithatë, është gjithashtu e rëndësishme të gjeni një ekuilibër midis punës, përgjegjësive dhe kohës për veten tuaj.

Akrepi

Marrja e rreziqeve financiare mund të jetë një strategji e mirë në disa situata, por është gjithmonë e rëndësishme ta bëni këtë me vetëdije dhe kujdes. Përpara se të merrni vendime të rëndësishme financiare, ju këshillojmë të bëni një analizë të plotë të përfitimeve dhe rreziqeve të mundshme.

Shigjetari

Është e vërtetë që është e rëndësishme të merrni vendimet tuaja dhe t’i besoni gjykimit tuaj. Ndonjëherë, edhe nëse qëllimet e të tjerëve janë të mira, ju jeni i vetmi që i dini të gjitha rrethanat dhe detajet e një situate specifike.

Bricjapi

Zgjerimi i horizontit dhe mbajtja e një mendjeje të hapur për të përfituar nga mundësitë që paraqiten në jetë është thelbësore. Ndonjëherë ne fokusohemi aq shumë në atë që po ndodh në mjedisin tonë të afërt, saqë humbasim mundësi të vlefshme që mund të na sjellin sukses dhe rritje.

Ujori

Shfaqja e kreativitetit dhe imagjinatës në punë mund të hapë dyer dhe mundësi për avancim. Kompanitë shpesh vlerësojnë punonjësit që vijnë me ide të reja dhe zgjidhje kreative për sfidat.

Peshqit

Ndonjëherë projektet që nuk na emocionojnë ose nuk na kënaqin plotësisht mund të jenë të vështira për t’u mbajtur dhe të përfundojnë me dështim.