Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Fitoi lotarinë 209 milionë euro me 2 euro biletë, fituesi i bën nderin e madh pronarit të një bari në Itali

Postuar: 17/08/2019 - 12:30

Ditët e fundit në Itali po qarkullon gjerësisht lajmi i fituesit të më të madh në historinë e lotarisë italiane, SuperEnaloto.

Siç shkruajnë mediat e vendit fqinj, lajmi ka bërë bujë pasi numrat fitues janë tërhequr për shumën që kap vlerën e 209 milionë eurove. Bileta fituese nga fatlumi është blerë në vendin e quajtur Lodi.
 
Fituesi i kishte shpenzuar vetëm dy euro për blerjen e biletës që i solli milionat në një bar në Marino di Lodi.
Tashmë, të gjithë duan të luajnë dhe të provojnë fatin e tyre me biletat e blera në këtë bar.Deri më tani nuk dihet se kush është fatlumi që do të tërheqë këtë shumë të majme.
Kujtojmë se në një pjesë të madhe të rasteve fituesit e këtyre shumave nuk bëhen publikë. Kjo për shkak të frikës nga vjedhjet apo dhunimet që fatlumët mund të pësojnë nga hajdutët, duke qenë se janë të ekspozuar nga të gjitha anët.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 18/09/2019 - 18:51

Një skenë e pazakontë ka ndodhur në një prej restoranteve të njohura të Nando’s në Skoci, p

Postuar: 18/09/2019 - 17:19

Dy të rinj kishin nisur një lidhje dashurie pa u takuar fizikisht, por duke folur në rrjetet soci

Postuar: 18/09/2019 - 11:50

Makinat në lagje ecnin shumë shpejt dhe rrezikonin jetën e nipërve dhe mbesave të kësaj gjysheje

Postuar: 17/09/2019 - 20:02

Planeti i zbuluar kohët e fundit nga Nasa , i ngjashëm me tokën quhet Kepler- 452B dhe ndodhet ja

Postuar: 17/09/2019 - 19:58

Policia në SHBA thotë se një çift kanë kryer seks në makinën e policisë pasi u arrestuan teksa ng