BREAKING NEWS

“Do ndodhë javën e ardhshme..”, Taulant Balla paralajmëron foton që do dalë për Lulzim Bashën dhe do shkaktojë ‘tërmet’ në politikën shqiptare

“Do ndodhë javën e ardhshme..”, Taulant Balla
x

Lifestyle

Flasin femrat dhe e thonë troç: Ja sa duhet të zgjasë një mashkull në shtrat

Flasin femrat dhe e thonë troç: Ja sa duhet të zgjasë

Një marrëdhënie seksuale zgjat nga 33 sekonda deri në 44 minuta, ndërsa kohëzgjatja mesatare është 5,4 minuta.

Por, sa do të donin femrat që të zgjaste një seancë intime me partnerin? Kompania australiane “Prolong” ka pyetur femrat dhe ka vënë re se përgjigjja e tyre ndryshon sipas moshës.

Grupmosha 20-35 vjeç mendon se seksi duhet të zgjasë 16 minuta. Ajo 36-44 vjeç mendon se ideale do të ishte 16,12 minuta, ndërsa grupmosha 45-54 vjeç është shprehur se kohëzgjatja e seksit duhet të jetë 17,3 minuta.