Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Foto/ Ja restoranti i parë nënujor do jetë aty vetëm për 20 vite

Postuar: 12/09/2017 - 22:18

Ju mund të keni darkuar në vende të ndryshme, por nuk keni provuar asnjëherë restorant ku jeni të rrethuar nga peshqit.

Restoranti quhet ‘Ithaa Undersea’ dhe ndodhet në ishujt Maldive, nga ku thellësia arrin deri në 5 metra nën ujë ku njerëzit shkojnë nëpërmjet një tuneli prej xhami.

Restoranti ofron lloje të ndryshme ushqimesh të përbëra nga produkte deti, që arrijnë në vlerën e 120 dollarëve.

Ittha u hap për herë të parë në 2005 dhe ishte restoranti i vetëm nënujor derisa u ndërtuan plot të tjerë, ndërsa mund të mbajë numër të limituar, vetëm 14 njerëz.

Sipas arkitektëve  restoranti do zgjasë vetëm 20 vite për shkak të kushteve ekstreme.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 15

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/02/2018 - 22:50

Duar të ftohta nënkuptojnë një zemër të ngrohtë, siç thotë një proverbë. Gratë kanë duar më të ftohta se burrat në kohën e ftohtë të vitit , sipas studiuesve.

Postuar: 19/02/2018 - 21:22

Asnjë vajze nuk i pëlqen këto 12 gabime që bëni ju!

Postuar: 19/02/2018 - 19:37

Moti do të vazhdojë të jetë i ftohtë dhe me reshje shiu e dëborë gjatë ditëve në vijim.

Postuar: 19/02/2018 - 18:54

Kafshët shtëpiake ndihmojnë në kurimin e çrregullimeve psikologjike, raporton një studim i fundit nga Universitetiti i Liverpool në Mbretërinë e bashkuar.

Piramida Gazës, sekreti i vendosjes perfekte të blloqeve

Postuar: 19/02/2018 - 18:09

Megjithse me një anim të vogël në ngritjen e saj, Piramida e Madhe e Gazës në Egjipt përfaqëson një monument perfeksioni të inxhinierisë së lashtë, aq sa shkencëtarët modernë

Postuar: 19/02/2018 - 17:23

Xhelozitë janë të ndryshme për secilin nga ne. Dikush mund të xhelozojë për diçka që tjetrit nuk I bën aspak përshtypje.

Postuar: 19/02/2018 - 14:24

Të gjithë kanë sot një smartphone, por jo të gjithë e dinë se çfarë mundësish mund t’ju ofroj kombinimi i duhur i numrave.