Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Foto/ Kryeministri dhe Linda vizitojnë familjen e bankierit shqiptaro-amerikan

Postuar: 24/09/2017 - 11:58

Kryeministri Edi Rama ndodhet në New York, ku po merr pjesë në punimet e Asamblesë së OKB.

Gjithashtu ai ka shfrytëzuar mundësinë për të vizituar disa shqiptarë në SHBA.

Kryeministri i shoqëruar nga bashkëshortja e tij Linda, ka shkuar në shtëpinë e bankierit shqiptaro-amerikan, Richard Lukaj. Ky I fundit, ka postuar foton ku duken të gjithë si familje, ulur në një tryezë.

Richard Lukaj është një prej lobistëve më të njohur që komuniteti i shqiptarëve ka në SHBA, i njohur edhe si Lobi shqiptaro-amerikan në Amerikë.Lukaj ka kontribuar që jo pak politikanëve shqiptarë nga Ballkani t’u hapen dyert në Washington, New York e gjeti në SHBA.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 11

Lajme nga e njejta kategori

Tigri i Tazmanisë, i destinuar të zhdukej para ardhjes së njeriut

Postuar: 12/12/2017 - 19:07

Studime të fundit mbi specien interesante të tigrit të Tazmanisë, tregojnë se marsupiali enigmatik ishte i destinuar të zhdukej para nisjes së gjuetisë së njeriut, teksa sekue

Postuar: 12/12/2017 - 18:19

Akuzat dhe skandalet nuk kanë të sosur për Presidenti aktual të SHBA, Së fundmi një grup grash e kanë akuzuar publikisht atë për ngacmime seksuale në të kaluarën u bënë thirrje

Postuar: 12/12/2017 - 09:06

Njihuni me parashikimin për punën, financat dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje.

Dashi

Postuar: 11/12/2017 - 22:50

Të gjithë i adhuronin, ndërsa jeta e tyre i ngjante një përralle moderne. Ishin madhështore, të popullarizuara, magjepsëse dhe yje të vërtetë të shoubiznesit.